25 травень 2024, Субота, 08:57

Український хакер продавав віруси-шифрувальники для атак на фінустанови європейських країн

16 Квітня 2021г.
Img 3206

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом створення та збуту шкідливих програмних засобів (ч. 1 ст. 361-1 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 16 квітня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, обвинувачений спеціалізувався на модифікації та криптуванні шкідливого програмного забезпечення типу віруси-шифрувальники (Ransomware), яке в подальшому збував хакерським угрупованням для вчинення протиправної діяльності. Це тип шкідливої програми, з використанням якої хакери заражають комп'ютери потерпілих, що надає змогу віддалено зашифрувати інформацію і в подальшому вимагати викуп за нібито розблокування доступу до зашифрованих даних. Хакерські атаки були спрямовані на фінансові установи європейських країн.

За результатами проведення комп'ютерно-технічних експертиз у обвинуваченого було виявлено сотні різноманітних шкідливих програмних продуктів, які модифікувались та криптувались, що дозволяло «обходити» сучасні антивірусні програми.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram