» Український хакер продавав віруси-шифрувальники для атак на фінустанови європейських країн

14 серпень 2022, Неділя, 07:29

Український хакер продавав віруси-шифрувальники для атак на фінустанови європейських країн

16 Квітня 2021г.
IMG_3206

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом створення та збуту шкідливих програмних засобів (ч. 1 ст. 361-1 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 16 квітня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, обвинувачений спеціалізувався на модифікації та криптуванні шкідливого програмного забезпечення типу віруси-шифрувальники (Ransomware), яке в подальшому збував хакерським угрупованням для вчинення протиправної діяльності. Це тип шкідливої програми, з використанням якої хакери заражають комп'ютери потерпілих, що надає змогу віддалено зашифрувати інформацію і в подальшому вимагати викуп за нібито розблокування доступу до зашифрованих даних. Хакерські атаки були спрямовані на фінансові установи європейських країн.

За результатами проведення комп'ютерно-технічних експертиз у обвинуваченого було виявлено сотні різноманітних шкідливих програмних продуктів, які модифікувались та криптувались, що дозволяло «обходити» сучасні антивірусні програми.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram