14 червень 2024, П'ятниця, 08:36

Установлені суттєві порушення в роботі ДБР, – т.в.о. директора Бюро (оновлено)

3 Січня 2020г.
Ahr0chm6ly9nywxszxj5lm1hawxjagltcc5jb20vymzhmmi2nwjjogizyzm5mwu3mte3zwy5my9pbwfnzxmvmjbkmwuwnzktmtdlos00ndexltllytqtm2yyntjlmmmwmzmwlmpwzw

Тимчасова виконувачка обов'язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила про порушення умов роботи у Бюро.

Про це вона сказала у відеозверненні, розміщеному на сторінці ДБР у Facebook. Про це 3 січня 2020 року пише Резонанс із посиланням на Цензор.НЕТ.

Очільниця Бюро наголосила:"Відразу після мого призначення під час ознайомлення з роботою Бюро, встановлені суттєві порушення як в організації діяльності підрозділів, взаємодії з правоохоронними органами, так і в кадровому і технічному забезпеченні. Зокрема, це стосується умов роботи слідчих - відсутні кабінети для проведення допитів, кімнати для зберігання речових доказів, за наявності спеціального технічного обладнання відсутні фахівці, які його використовували б".

- Я хочу виправити цю ситуацію якомога швидше. І тому запрошую громадськість та колег до конструктивного обговоренння шляхів подолання кризових явищ, підвищення ефективності роботи слідчих та оперативних підрозділів. Ми чекаємо на грунтовну інформацію про злочини, вчинені прокурорами, суддями та іншими представниками правоохоронних органів, - акцентувала Ірина Венедіктова.

ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИРІШУВАТИМЕ В ДБР ІРИНА ВЕНЕДІКТОВА

Державне бюро розслідувань відправило листи до Рахункової палати України, Державної аудиторської служби України та Національного агентства України з питань державної служби в яких ініціювало проведення повної перевірки діяльності ДБР, - повідомили у пресслужбі Бюро.

"Після реорганізації Державного бюро розслідувань у правоохоронний орган проведення аудиту є невід’ємною частиною заходів, необхідних для налагодження роботи ДБР", — зазначила т.в.о. Директора ДБР Ірина Венедіктова. Зокрема, планується провести заходи державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) Рахунковою палатою України, який перевірить дотримання бюджетного законодавства у Державному бюро розслідувань.

Державною аудиторською службою України будуть проведені ревізії фінансово-господарської діяльності та законність проведення державних закупівель.

Національне агентств України з питань державної служби перевірить встановлені судами факти незаконних звільнень працівників ДБР, на виплату компенсацій, якими витрачались бюджетні кошти та дотримання ДБР загальних вимог дотримання Закону України «Про державну службу».

Крім цього, Державне бюро розслідувань розглядає можливість залучення незалежних експертів для проведення повного аудиту усієї діяльності ДБР.

ЯК ДБР СТАЄ ЗБРОЄЮ У ФІНАНСОВИХ БАТАЛІЯХ

Як повідомлялось, за даними відомства, на виконання Указу Президента України від 27.12.2019 № 961/2019 Про призначення тимчасово виконуючою обов’язки Директора Державного бюро розслідувань Венедіктової Ірини Валентинівни, народним депутатом України Венедіктовою І.В. подано особисту письмову заяву про складення депутатських повноважень до Верховної Ради України.

Згідно з ч.3 ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата України» «народний депутат, призначений (обраний) на посаду, що є несумісною з депутатським мандатом, і повноваження якого не припинено в установленому законом порядку, допускається до виконання обов'язків за такою посадою не раніше дня подання ним до Верховної Ради України заяви про складення повноважень народного депутата України». До виконання повноважень у Державному бюро розслідувань Ірина Венедіктова приступила 28 грудня 2019 року після виконання вимог закону ч. 3 ст. 3 «Про статус народного депутата України», - акцентували у ДБР.

«ДЕМБЕЛЬСЬКИЙ» АКОРД ТРУБИ. АБО ЯК В ДБР ЗНИЩУВАЛИ ОХОРОННИЙ БІЗНЕС