20 травень 2024, Понеділок, 18:39

В Енергодарі окупанти просили впустити їх до міста заради фото на тлі ЗАЕС

3 Березня 2022г.


КИЇВ. 3 березня. Резонанс. Російські окупаційні війська намагаються вести переговори з керівництвом міста Енергодар. Запевняли, що їм вистачить лише ненадовго зайти до міста та сфотографуватися біля атомного об’єкта. Про це розповів у відеокоментарі голова НАЕК Енергоатом Петро Котін, пише Резонанс.

Цитата

“На сьогодні ситуація така, що російські загарбники там, в цьому місті, виходили з намаганням провести перемовини з керівництвом міста. Вони говорять, що у них є завдання від їх керівництва зайняти місто Енергодар і майданчик Запорізької атомної станції, навіть говорять про те, що їм достатньо тільки увійти в місто, сфотографватись на фоні Запорізьскої атомної станції і відправити відповідний звіт своєму керівництву російської армії, міністерству для пропаганди, що вони контролюють місто і атомну станцію. Після чого вони начебто покинуть наші об’єкти”, - сказав Котін.

Деталі

Він наголосив, що атомні об’єкти – це не іграшки.

Дії агресора – це порушення відповідних конвенцій про атомну безпеку, і всіх домовленостей які бли раніше досягнуті на рівні МАГАТЄ, ООН.

“Ми сподіваємось, за всією безглуздістю, яка стоїть за цією агресією, здорового глузду у загарбників вистачить, щоб не випускати важкі ракети в напрямку атомної станції”, - зазначив голова НАЕК.

Він повідомив, що звернувся до МАГАТЄ з проханням встановити 30-кілометрову зону контроля біля всіх атомних об’єктів України.

Раніше

Як писав Резонанс, напередодні війська окупантів після зустрічі з місцевими жителями відступили від міста Енергодар, де розташована Запорізька атомна електростанція.