21 вересень 2023, Четвер, 11:19

В Іспанії закрили справу про екстрадицію проросійського журналіста Шарія до України – росЗМІ

4 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 4 жовтня. Резонанс. Суд в Іспанії ухвалив закрити справу про екстрадицію проросійського журналіста та блогера Анатолія Шарія до України, оскільки він залишив територію королівства. Про це повідомляє російське видання ТАСС, інформує Резонанс.

Цитата

«Від української влади надійшло повідомлення про можливе перебування особи, яка розшукується, в Італії», - зазначили в суді.

Деталі

Суд вирішив «припинити нинішній судовий розгляд щодо Анатолія Шарія». Інстанція також ухвалила повідомити про це рішення Інтерпол, МЗС та Мін'юст Іспанії.

16 лютого 2021 року Служба безпеки України оголосила Шарію про підозру у скоєнні злочину за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). 25 лютого оголошено у державний розшук.

Нагадаємо 

5 травня у СБУ повідомили, що в Іспанії затримано проросійського блогера Анатолія Шарія, якого спецслужба підозрює у державній зраді.

Головний прокурор повідомляла, що екстрадиція проросійського блогера та журналіста Анатолія Шарія може затягнутися до року. 

6 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної сили «Партія Шарія» і остаточно заборонив її діяльність.