12 листопад 2024, Вівторок, 20:15

Втрати держбюджету від несплати податків та митних платежів сягає 45 млрд грн щороку, – Симоненко

30 Квітня 2021г.
Втрати держбюджету від несплати податків та митних платежів сягає 45 млрд грн щороку, – Симоненко

Під головуванням заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів щодо боротьби із контрабандою.

Про це повідомляє Резонанс 30 квітня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Участь у заході взяли голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, перший заступник Голови СБУ Василь Малюк, виконувач обов’язків Директора ДБР Олексій Сухачов, Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко, Голова Державної фіскальної служби Олександр Мельник, Перший заступник Голови Національної поліції України Євген Коваль, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, заступник Голови Державної митної служби Руслан Черкасський, а також представники інших компетентних органів і відомств.

Очільники інституцій обговорили стан протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України, порушенням митного законодавства, а також питання взаємодії між правоохоронними та державними органами з цих питань.

«Проблема росту економічної злочинності, що вчиняється у митній сфері, у тому числі шляхом незаконного переміщення товарів через державний кордон України, досягла величезних розмірів та є прямою загрозою національній безпеці держави. За приблизними розрахунками різних профільних асоціацій, цифра втрат державного бюджету від ухилення від сплати податків та митних платежів складає близько 45 млрд грн на рік», – зазначив у вступному слові Олексій Симоненко.

2 квітня 2021 року на засіданні Ради національної безпеки і оборони персональних санкцій проти «топ-10» українських контрабандистів та 79 юридичних осіб, пов’язаних з ними. Заступник Генпрокурора наголосив, що розпочаті органами СБУ та ДФС розслідування за фактами їх протиправної діяльності не забезпечать виконання завдань кримінального провадження в боротьбі із цим негативним явищем. Окрім того, незадовільним є стан виявлення та розслідування злочинів за фактами ухилення від сплати митних платежів.

«Через відсутність кримінальної відповідальності за товарну контрабанду, в тому числі підакцизних товарів, передусім тютюнових виробів, слідчі підрозділи правоохоронних органів держави наразі не мають можливості ефективно протидіяти цьому ганебному явищу. Контрабанда - це системна проблема, для вирішення якої необхідно спрямувати зусилля всіх правоохоронних та інших державних органів», – резюмував заступник Генерального прокурора.

Офіс Генпрокурора ініціює ряд подальших кроків, зокрема, щодо відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних і контрафактних товарів, шляхом внесення відповідної групи товарів до предметів злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України. Крім цього, наполягає на вжитті заходів до практичної реалізації положень Концепції створення та впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів «Електронна акцизна марка» для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на сьогодні вона діє лише для пального.

Також необхідно посилити боротьбу з можливістю реалізації контрабандних товарів на ринках України та налагодити належну взаємодію правоохоронних та інших державних органів щодо інформаційного обміну між базами даних митної, прикордонної та податкової служб, доступ до них оперативних та слідчих працівників.

Учасники зустрічі висловили своє бачення підходів до комплексного вирішення проблеми контрабанди. Серед них не лише посилення контролю на митниці та кордоні, а й законодавчі зміни, а також закриття прогалин на внутрішньому ринку, які дають життя контрабандним схемам.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram