» В Україні поки що немає умов для переходу на професійну контрактну армію, – Таран

07 грудень 2022, Середа, 11:15

В Україні поки що немає умов для переходу на професійну контрактну армію, – Таран

17 Липня 2020г.
299222

При цьому, за словами Тарана, зараз 17% строковиків приймають рішення про продовження служби за контрактом.

В Україні у найближчі роки збережеться система змішаного комплектування Збройних сил, так як строкова військова служба — це основне джерело військової підготовки українців і накопичення військового резерву, заявив міністр оборони України Андрій Таран під час години запитань до уряду. За його словами, зараз немає умов для переходу на професійну контрактну армію.

Про це повідомляє Резонанс 17 липня із посиланням на "ZN.UA".

"Існуюча система змішаного комплектування Збройних сил України в найближчі роки буде збережена. Це в першу чергу пов'язано з недосконалістю системи підготовки військового резерву України на етапах від навчання в загальноосвітній школі до безпосереднього комплектування резерву. Ми не можемо поки що, на жаль, повністю відмовитися від строкової військової служби, оскільки це є основним джерелом військової підготовки громадян і накопичення військового резерву", - заявив Таран.

Він додав, що крім Збройних сил, українців призивають на строкову службу і в інші формування: Державну прикордонну службу, Національну гвардію та Державну спеціальну службу транспорту.

"На даний час вже підготовлено законопроект щодо територіальної оборони, що в перспективі дозволить, я сподіваюся, перейти, нарешті, до контрактної моделі комплектування Збройних сил та зміцнити зв'язки між суспільством і армією. Також опрацьовується питання про перегляд строків і формату проходження строкової служби", - додав глава Міноборони.

За словами Тарана, зараз майже 17% строковиків приймають рішення про подальше продовження служби і підписують контракти. При цьому міністр зазначив, що на даний момент умови для переходу на професійну контрактну армію не створені.

"На моє переконання, лише професійна армія є найбільш боєздатною. Саме тому ми ставимо питання переходу на професійну армію. Але якщо ми відмовимося від призову, у нас жодним чином не буде можливості підготувати військовий резерв, тому це питання пов'язане з реалізацією наших програм територіальної оборони", - пояснив Таран.

За словами Тарана, абітурієнти отримають відстрочку від призову до 1 жовтня. А випускники шкіл зможуть безперешкодно вступити до вишів, адже українців віком 18-19 років можна призивати тільки за їх власним бажанням.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.