29 травень 2024, Середа, 02:57

В Україні повністю заборонили діяльність 12 проросійських партій – СБУ

22 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 22 жовтня. Резонанс. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України заборонив діяльність «Соціалістичної партії», яка стала 12-ю забороненою в країні проросійською політсилою. Про це повідомляє Служба безпеки України, передає Резонанс.

Цитата

«Цими днями Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу «Соціалістичної партії України» і, таким чином, остаточно заборонив її діяльність у нашій країні. Відтепер в Україні повністю заборонена діяльність вже 12 проросійських політсил», – йдеться в повідомленні.

Деталі

Рішення про заборону функціонування «Соціалістичної партії України» ухвалене на підставі указу Президента та рішення РНБО, нагадали у спецслужбі. В їх основі – докази деструктивної діяльності партії, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці, додали у відомстві.

Як зазначили у СБУ, йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії як на рівні керівництва, так і «звичайних» членів цього партійного об’єднання.

Таким чином, як повідомляється, ця політична сила поповнила список заборонених раніше проросійських політичних партій, серед яких: «Опозиційний блок», «Соціалісти», партія «Справедливості та розвитку», «Наші», «Держава», «Блок Володимира Сальдо», «Ліва опозиція», «Партія Шарія», «Союз лівих сил», «Опозиційна платформа – За життя» та «Прогресивна соціалістична партія України».

У ході слідчо-оперативних дій, як вказано, доведено, що "представники цих політичних сил брали безпосередню участь у встановленні окупаційного режиму на захоплених рф територіях України та організації та проведенні на цих територіях фейкових "референдумів".

Від початку широкомасштабного вторгнення рф за фактами діяльності їх функціонерів слідчі СБУ:

▪️ розпочали понад 80 досудових розслідувань, у тому числі щодо депутатів рад різного рівня;
▪️ у межах цих проваджень оголосили 37 підозр.

Окремі фігуранти цих проваджень переховуються від правосуддя, у тому числі на території рф, додали у спецслужбі.

Нагадаємо

На Дніпропетровщині Службою безпеки України викрито колаборантів на антиукраїнській агітації та підтримці дій російських окупантів.