22 червень 2024, Субота, 02:08

В Україні за воєнні злочини засудили вже 25 російських військових

7 Лютого 2023г.


КИЇВ. 7 лютого. Резонанс. В Україні засуджено за воєнні злочини 25 російських військових. До суду скеровано обвинувальні акти щодо 92 осіб. Про це повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін, якого цитує пресслужба Офісу Генпрокурора, передає Резонанс.

Деталі

«Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року є продовженням війни, яку рф веде проти України з 2014 року. Події 2014-2022 років є основою першої частини українських позовів у ЄСПЛ та Міжнародному суді ООН», - сказав Костін під час онлайн-діалогу в The European Policy Centre щодо воєнних злочинів та злочинів агресії проти України. 

За його словами, знищення цивільного населення України – навмисна стратегія рф. Вона включає вбивства, тортури та сексуальне насильство, які вчиняються щодо тих, хто ідентифікує себе як українець, а також депортацію дітей, обстріли критичної інфраструктури та інші воєнні злочини.

Цитата

«Наразі 260 російським військовим повідомлено про підозру, до суду скеровано обвинувальні акти щодо 92, і 25 засуджено. Тривають дискусії щодо формату спецтрибуналу для керівництва рф. Усі причетні до злочинів будуть ідентифіковані та притягнені до відповідальності", - зазначив Костін.

Доповнення

Нацполіція розпочала понад 60 тисяч кримінальних проваджень за фактами вчинення в Україні злочинів військовими рф. Зафіксовано факти убивства російськими військовими 7516 цивільних.