13 квітень 2024, Субота, 01:30

ВАКС продовжує дослідження доказів у справі розтрати 14 млн грн під час закупівлі двигунів для ЗСУ

21 Жовтня 2020г.
110337 1 Large

21 жовтня у Вищому антикорупційному суді за участі прокурорів САП продовжилось дослідження письмових доказів у справі стосовно директора та заступника директора ДП «Львівський бронетанковий завод», начальника Центрального бронетанкового управління ЗСУ, начальника відділу цього управління та засновника ТОВ «БулетЛайн», обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Про це пише Резонанс із посиланням на прес-службу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зокрема, колегія суддів дослідила частину матеріалів службового розслідування Міністерства оборони, проведеного за фактом закупівлі двигунів.

Наступне засідання – 4 листопада 2020 року.

У САП нагадали деталі справи: ДП «Львівський бронетанковий завод» виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України нових двигунів В-46-6. За документами «ЛБТЗ» придбав у ТОВ «БулетЛайн» і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів.

Однак зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни — не новими, а такими, що були у використанні. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 роках вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

Розмір збитків, завданих державі через корупційне правопорушення, сягає понад 14 млн гривень.

НАБУ ЗАВЕРШИЛО РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО ДИРЕКТОРА ЛЬВІВСЬКОГО БРОНЕТАНКОВОГО ЗАВОДУ

Як нагадує Резонанс, у травні ВАКС оголосив вирок у справі про обвинувачення колишнього директора державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» державного концерну «Укроборонпром» Романа Тимківа у поданні недостовірних відомостей у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2017-2018 роки.

У ході досудового розслідування встановлено, що колишній посадовець умисно не відобразив у щорічних деклараціях право користування квартирою у місті Відень (Австрія) вартістю 381 тис. євро, що належить його дружині. Також, він не вказав відомості про власну компанію, зареєстровану на території Белізу зі статутним капіталом 50 тис. доларів США. Вироком Антикорупційного суду затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором САП та обвинуваченим.

ХОЛОДНИЦЬКИИЙ ЗАЖАДАВ ВІД РГК НАБУ РЕАГУВАННЯ НА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНІВ ДЕТЕКТИВАМИ У ВОЄННІЙ СФЕРІ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram