29 травень 2024, Середа, 21:51

ВАКС відмовив НАБУ в пришвидшенні передачі до суду справи екснардепа Березкіна

20 Жовтня 2020г.
Stanislav Berezkin Large

Вищий антикорупційний суд відмовився обмежувати колишньому народному депутату Станіславу Березкіну, його сину Максиму, дочці Вікторії та ще десятьом підозрюваним, а також їхнім адвокатам строк на ознайомлення з розслідуванням Національного антикорупційного бюро. Таке рішення 30 вересня ухвалила слідча суддя ВАКС Оксана Олійник.

Про це повідомляє Резонанс 20 жовтня із посиланням на Слово і Діло.

13 грудня 2019 року НАБУ і САП завершили слідство у справі Березкіна. Того ж місяця детектив відкрив захисту матеріали слідства. Загалом, за словами детектива, матеріали розслідування складають 376 томів, проте 179 з них є копіями перших 179 томів цієї справи. Тобто без дублювання загалом матеріали слідства складають 197 томів, а також речові докази.

Детектив у клопотанні вказував, що за понад 9 місяців ніхто з підозрюваних та адвокатів не ознайомився з матеріалами слідства. Тому просив обмежити їм строк. Адвокати підозрюваних заперечували і підкреслювали, що матеріали справи становлять 376 томів і невідомо, чи дійсно 179 з них є копіями попередніх.

Вивчивши клопотання, суддя Олійник залишила його без задоволення. Вона вказала, що прокурор САП у травні поновлював слідство та об'єднав справу екснардепа Березкіна з іншою, де було 12 підозрюваних. Після цього стороні захисту знову відкрили матеріали, які вже мали більший об'єм.

Як відомо, за версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізлбетону» володіють син і дочка Березкіна.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram