» ВАКС засудив до п’яти років в’язниці експосадовця “Укргазвидобування” Тамразова

06 лютий 2023, Понеділок, 11:30

ВАКС засудив до п’яти років в’язниці експосадовця “Укргазвидобування” Тамразова

24 Грудня 2021г.


КИЇВ. 24 грудня. Резонанс. Вищий антикорупційний суд засудив до п'яти років в'язниці ексзаступника голови правління АТ “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” Олексія Тамразова через спробу надати 100 тис. доларів хабаря прокурору за зняття арешту з майна у справі щодо злочинної організації Януковича. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на суд.

Цитата

"Сьогодні, 24 грудня 2021 року, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок, яким визнала винуватим колишнього заступника керівника ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, та призначила йому покарання у виді 5 років позбавлення волі. Також вироком суду застосовано спеціальну конфіскацію щодо 100 000 доларів США, які були предметом неправомірної вигоди", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що суд визнав доведеним пред’явлене обвинувачення, відповідно до якого ексзаступник керівника ДК "Укргазвидобування" надав особі, яка займає відповідальне становище, – прокурору Генеральної прокуратури неправомірну вигоду у розмірі 100 000 доларів США за зайняття пасивної позиції під час розгляду слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва клопотання про скасування арешту майна - природного газу в обсязі понад 8 мільйонів кубічних метрів, а також за подальше не звернення з клопотанням про повторне накладення арешту на зазначене майно.

Доповнення

У 2018 році Генеральна інспекція Генпрокуратури та Служба безпеки України затримали колишнього першого заступника голови ПАТ “Укргазвидобування” Олексія Тамразова при спробі надати 200 тис. доларів хабаря прокурору за зняття арешту з майна у справі щодо злочинної організації Януковича.