22 вересень 2023, П'ятниця, 03:25

ВАКС зобов’язав НАБУ відкрити справу стосовно посадовців «Енергоатому»

31 Березня 2021г.
изображение_2021-03-31_161246

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро порушити кримінальне провадження за фактами можливої корупції керівництва державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

Таке рішення 22 березня ухвалила слідча суддя ВАКС, передає Резонанс 31 березня із посиланням на «Слово і діло».

Як вказується в рішенні, громадська організація «Всеукраїнське бюро люстрації та протидії корупції» подала до НАБУ заяву про вчинення тимчасово виконувачем обов'язків президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петром Котіним, заступником головного інженера по ремонту ВП «Запорізька атомна електрична станція» ДП «НАЕК «Енергоатом», іншими посадовими особами ВП «ЗАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» кримінальних правопорушень.

На думку заявника, вказані особи за попередньою змовою з першим заступником Енергодарського міського голови та ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС», а також іншими юридичними особами могли нанести збитків ДП «НАЕК «Енергоатом». Вказаний злочин могли вчинити шляхом укладення протягом 2008-2020 років договорів на постачання продуктів харчування на 150 млн грн, постачання звичайного та лікувально-профілактичного харчування працівників станції на 70 млн грн, які уклали нібито з порушеннями.

НАБУ справу не порушило і пояснило, що виявило в заяві ознаки вчинення злочинів, віднесених до підслідності слідчих органів Національної поліції. Тому цю заяву направили до Нацполіції. Однак ВАКС все одного зобов'язав НАБУ порушити справу.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram