» ВАСУ підтримав генерала Хижого у справі проти Міноборони

07 лютий 2023, Вівторок, 00:43

ВАСУ підтримав генерала Хижого у справі проти Міноборони

6 Квітня 2017г.
IMG_7179-2

Вищий адміністративний суд частково задовольнив позов генерал-лейтенанта Володимира Хижого проти Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ. Про це повідомляє журналіст Резонансу із зали суду.

Нагадаємо, 2015 року, перебуваючи на посаді заступника начальника Генштабу, генерал Хижий ініціював перевірку військових складів в Україні, та попередив Міноборони про можливість скоєння диверсій на військових об’єктах. Однак після вибуху у Сватовому В. Хижий був звільнений наказом міністра оборони Степана Полторака від 18 лютого 2016 року із формулюванням «за систематичне невиконання умов контракту».

НАПЕРЕДОДНІ ПОЖЕЖІ РЕВІЗІЯ У БАЛАКЛЕЇ ВСТАНОВИЛА КОЛОСАЛЬНУ КРАДІЖКУ

Не погодившись із наказом міністра, у квітні 2016 року Хижий звернувся до Вінницького окружного адмінсуду із позовом щодо скасування протиправного, на його думку, наказу та поновлення на посаді. Після відмови у задоволенні позову кількома інстанціями трудовий спір дійшов до Вищого адміністративного суду України.

Після дебатів сторін колегія суддів ВАСУ визнала правомірність аргументів позивача, і скасувала рішення Вінницького окружного адмінсуду та Вінницького апеляційного адмінсуду про відмову у поновленні генерал-лейтенанта В. Хижого на посаді заступника начальника Генштабу. Наразі справу повернули на розгляд першої судвої інстанції.

У коментарі журналістам генерал-лейтенант Хижий заявив про тиск на нього з боку Міністерства оборони та особисто міністра Полторака з метою приховування від громадськості справжніх винуватців трагедії у Сватовому.

БАЛАКЛЕЯ: ГЕНЕРАЛЬСКИЙ ПРИГОВОР

«У Сватовому було 3 000 тон боєприпасів. А зараз (у Балаклеї - Резонанс) пішло у небо 90 000 тон, тобто у 30 разів більше. По аналогії, Полторака мають навіть не зняти з посади, а просто посадити. Бо це провина міністра оборони, який повинен бути менеджером та керівником, а не затикати діри та вводити Президента в оману», - заявив звільнений заступник начальника Генштабу.

На підтримку генерала Хижого до суду прийшли ветерани АТО.