13 квітень 2024, Субота, 12:31

Ватажку “лнр” пасічнику повідомили про підозру за псевдореферендум

1 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 1 жовтня. Резонанс. Ватажку так званої "лнр" леоніду пасічнику повідомлено про підозру в організації та проведенні псевдореферендуму на окупованій території Луганщини, а також ще 8 організаторам незаконних "референдумів" рф на тимчасово окупованих територіях сходу України, повідомили в СБУ, пише Резонанс.

Цитата

"СБУ продовжує документувати протиправні дії організаторів та учасників фейкового волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. За матеріалами СБУ підозру у колабораційній діяльності отримав "голова лнр" леонід пасічник", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Як повідомили у СБУ, задокументовано, що він підписав звернення "депутатів" незаконної "народної ради лнр" щодо набрання чинності злочинним "законом о референдуме луганской народной республики по вопросу о вхождении в состав рф на правах субъекта рф".

"За його вказівками було проведено організаційну роботу щодо створення та функціонування "центральних та дільничних виборчих комісій", забезпечено фінансування підготовки та проведення фейкового плебісциту. До того ж пасічник регулярно брав участь у пропагандистських заходах, обґрунтовуючи необхідність псевдоголосування та приєднання до росії", - зазначили у СБУ.

Також підозру від СБУ отримали 8 так званих "депутатів народної ради днр", а саме:

▪️ Максим Книш;
▪️ Олександр Мальков;
▪️ Наталія Стрельчук;
▪️ Мирослав Руденко;
▪️ Анастасія Селіванова;
▪️ Олександр Бондаренко;
▪️ Олександр Дяговець;
▪️ Олексій Жигулін.

"Ці колаборанти на одному із зібрань одностайно проголосували за "закон" про проведення "референдуму" і звернулися до ватажка терористичної організації "днр" пушиліна за підписанням цього неправомірного документа", - зазначили у спецслужбі.

У межах відкритих кримінальних проваджень слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Раніше

Ватажку "днр" пушиліну та ще 15 організаторам "референдумів" повідомили про підозру.