14 квітень 2024, Неділя, 00:10

Вбивство за вимогу вдягнути маску: в Німеччині довічно засудили чоловіка за вбивство касира

14 Вересня 2022г.


КИЇВ. 14 вересня. Резонанс. У Німеччині чоловіка засудили до довічного ув'язнення за вбивство касира заправки, який вимагав дотримуватися коронавірусних обмежень. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на DW.

Деталі

Суд у Німеччині у вівторок, 13 вересня, засудив до довічного ув'язнення 50-річного чоловіка, який рік тому застрелив 20-річного касира на автозаправній станції (АЗС) за вимогу надягнути медичну маску для захисту від коронавірусу.

Сторона обвинувачення вимагала визнання особливої ​​тяжкості вини. Палата присяжних не погодилася з такою оцінкою. Захист наполягав на тому, що вбивство було ненавмисним. Засуджений має можливість подати прохання про звільнення після 15 років ув'язнення.

Контекст

Резонансний злочин стався 18 вересня 2021 року. Чоловік прийшов на АЗС, щоби купити пиво. Касир відмовився обслуговувати його, нагадавши про необхідність носити маску в громадських місцях.

Чоловік пішов додому, взяв револьвер і повернувся на заправку. Він зайшов туди у медичній масці, взяв пиво, підійшов до каси і після того, як касир знову зробив йому зауваження, чоловік застрелив юнака та втік з місця злочину. Наступного ранку він прийшов у відділок поліції та зізнався в скоєному.

За словами головного прокурора в справі, під час допиту чоловік пояснив, що є противником коронавірусних обмежень, був психологічно пригнічений розвитком ситуації з пандемією та "не бачив іншого способу" висловити своє невдоволення.

Злочинець визнав свою провину, висловив каяття і зізнався, що був вражений своїм вчинком. За даними агентства dpa, в крові чоловіка виявили близько двох проміле алкоголю.

Нагадаємо

Згідно з останнім щотижневим оглядом пандемії Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість нових випадків коронавірусу в усьому світі впала приблизно на 12%.