14 квітень 2024, Неділя, 04:23

Венеціанська комісія просить не звільняти суддів Конституційного суду

2 Листопада 2020г.
КСУ Dsc 0086 04102018

Венеціанська комісія та Група держав проти корупції (GRECO) у листі до голови ВРУ просить не звільняти суддів Конституційного суду України, оскільки це є кричущим порушенням Основного закону та поділу влади. Представник президента у КСУ Федір Веніславський же заявив, що припинення повноважень суддів є єдиним варіантом виходу із ситуації.

"КСУ своїм рішенням фактично перекреслив свою легітимність. Навряд цей склад КСУ може адекватно реагувати на оцінку тих законів, які йому ініційовані. В даній ситуації чисто правового виходу складно знайти. Має бути політично-правове рішення. Саме таке рішення на засіданні РНБО запропонував президент, тобто законопроект, який внесено до ВР. А Рада має ухвалити відповідне рішення. Я вважаю, що законопроект абсолютно адекватний", – сказав Веніславський в ефірі каналу "Україна-24", передає "UA.NEWS".

Нагадаємо, Конституційний суд на закритому засіданні 27 жовтня проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу, скасувавши таким чином покарання за недостовірне декларування чиновників, і позбавивши повноважень НАЗК.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, згідно з яким припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного суду України.

Посли G7 підтримали зусилля Зеленського щодо збереження антикорупційної реформи. А у Європарламенті закликали українську владу ігнорувати Конституційний суд.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Данілов заявив, що судді КСУ свідомо шкодять українській державності.