14 квітень 2024, Неділя, 12:27

Венедіктова підтримала відновлення класних чинів прокурорів

26 Березня 2020г.
Img 5087

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підтримує пропозицію народних депутатів щодо відновлення класних чинів прокурорів. Про це вона заявила під час робочої зустрічі в Офісі Генерального прокурора з групою парламентарів, де обговорювали законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури».

Про це пише Резонанс 26 березня із посиланням на ОГП.

- Нам потрібно подбати про честь прокурорського мундира. Такий крок поверне престиж органам прокуратури і стимулює працівників ще ефективніше виконувати свої професійні обов’язки. Класний чин символізує досвід, кваліфікацію та професійний шлях, який працівник пройшов в органах прокуратури, - підкреслила Венедіктова.

Також учасники зустрічі обговорили порядок присвоєння та позбавлення класного чину прокурора. За ініціативою законодавців, класні чини присвоюватимуться працівникам прокуратури відповідно до займаної посади і стажу роботи.

Як пише Резонанс, 13 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури.

"Присвоєння рангів (класів, чинів, спеціальних звань тощо), що передбачено Законами України «Про дипломатичну службу», «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про Національну поліцію», «Про військовий обов’язок і військову службу» тощо, дискримінує права прокурорів поряд на рівні з іншими працівниками публічної служби. Закон України «Про прокуратуру» чи не єдиний з усіх законів в Україні, які регулюють проходження професійної публічної та державної служби (за винятком політичних посад), який не передбачає такого елементу службової кар’єри, як можливість присвоєння класних чинів (рангів, спеціальних звань тощо). Тому, на нашу думку, можливість присвоєння працівникам органів прокуратури класних чинів повинна бути збережена, адже вона є одним із дієвих механізмів по підвищенню кваліфікаційного рівня прокурорів, забезпеченню високої якості та результативності показників їх роботи", - йдеться у пояснювальній записці авторів законопроекту.

Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка був категоричним противником повернення класних чинів та форми прокурорів.

25 лютого під час "Форуму реформ: на шляху до Вільнюса" Рябошапка заявив, що позиція Офісу щоло законопроекту №3062 "однозначно буде, і вона буде негативна".

"Ми лише кілька місяців тому відійшли від пострадянських ознак мілітаризації прокуратури – таких як класні чини, а через півроку знов повертаємо цей фетиш. Хоча я знаю, що для багатьох прокурорів, які прослужили кілька років в прокуратурі «зірочки» це надзвичайно важливо та принципово, і вони готові багато на що, щоб ці чини повернути", - підкреслив на той час очільник ОГП.

У свою чергу народний депутат Григорій Мамка, як один із співавторів документу, публічно пояснив його основні положення, аби "окремі професійні "активісти" не розносили чергову "зраду" про те, що цей проект закону нібито гальмує реформу прокуратури".

Зокрема народний обранець написав: "Розгортається дискусія і навколо форменого одягу, яку, на думку "активістів", не можна повертати прокурорам. Це мені нагадує певні історичні події після 1917 року. А ті, хто виступає проти форми прокурорів, за рівнем аргументації нагадують більшовиків. Після революції 1917-го форма і погони міцно асоціювалися з "кривавим царизмом", їй довго пручалися. А деякі більшовицькі генії "реформ" тоді пішли далі, адже для них слово "прокурор" було не в пошані і нагадувало царя. Замість нього деякі особливо буйні пропонували ввести в обіг слово "укрепревзак", що розшифровується як "укріплювач революційної законності".

О ЗАКОНОПРОЕКТЕ №3062: МОТИВАЦИЯ И ДИСЦИПЛИНА ПРОКУРОРОВ