» Венедіктова розповіла, як просувається розслідування щодо “плівок Єрмака”

04 грудень 2022, Неділя, 21:03

Венедіктова розповіла, як просувається розслідування щодо “плівок Єрмака”

14 Вересня 2020г.
14_main

Державне бюро розслідувань України продовжує досудове розслідування у межах кримінального провадження, у якому фігурує Денис Єрмак, брат глави Офісу президента України Андрія Єрмака.

Про це в інтерв'ю Савіку Шустеру заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова, передає Резонанс 14 вересня із посиланням на GordonUA.

За її словами, нині ДБР чекає результатів експертиз, які мають встановити, чи не змонтовані записи.

"Що стосується ДБР, то зараз тривають експертизи, наскільки плівки змонтовані, не змонтовані, наскільки можна ідентифікувати голоси. Допити всіх людей, про яких було заявлено і які звучали на плівках, уже були здійснені", – сказала Венедіктова, зазначивши, що Національне антикорупційне бюро, ймовірно, також чекає результатів експертиз.

"Будемо чекати, як слідство буде розгортатися", – сказала генпрокурорка.

Нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Гео Лерос 29 травня оприлюднив записи, на яких Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади.

Андрій Єрмак пригрозив Леросу розслідуванням. Його брат назвав записи "нарізкою" і справою рук шахраїв.

Президент Володимир Зеленський 20 травня заявив, що цими записами хотіли шантажувати його.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом можливого скоєння корупційних злочинів. Співробітник СБУ Сергій Шумський та юрист Дмитро Штанько, які фігурували на записах, заявили, що 5 квітня дали свідчення в НАБУ про факти шахрайства та корупції з боку братів Єрмаків. Штанько стверджував, що зустріч із Єрмаком-молодшим коштувала претендентам на держпосади приблизно $20 тис.

13 травня стало відомо, що справу передали для досудового розслідування до Служби безпеки України. У справі про "плівки Лероса", які передано Національній поліції, не виявили корупційної складової.

В інтерв'ю НВ, яке опублікували 28 травня, голова САП Назар Холодницький заявив, що прокурори "зрозуміли": Шумський і Штанько брешуть. САП відмовилася від розслідування.

2 червня Вищий антикорупційний суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.