22 квітень 2024, Понеділок, 19:29

Венедіктова затвердила Стратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки

16 Жовтня 2020г.
004(63)

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова затвердила Cтратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки. Cьогодні документ презентували за участю заступників Генерального прокурора Романа Говди, Олексія Симоненка, Ігоря Мустеци, Гюндуза Мамедова, Максима Якубовського, експертів та представників міжнародних організацій.

Про це повідомляє Резонанс 16 жовтня із посиланням на прес-центр Офісу Генпрокурора.

«Наша мета – послідовно доводити до кінця розпочате. Стратегія – не декларативний документ, вона жива, базується на реальних потребах суспільства та прокурорів», - наголосила Генеральний прокурор.

Стратегічні пріоритети органів прокуратури: забезпечення високого рівня якості й ефективності виконання конституційних функцій прокуратури: ефективна координація діяльності у межах протидії злочинності та функціонування системи кримінальної юстиції загалом; розвиток професійних компетентностей працівників прокуратури; підвищення рівня відкритості та довіри громадськості до прокуратури; етика, доброчесність прокурорів та дисциплінарна відповідальність; забезпечення незалежності прокурорів і прокурорське самоврядування, соціальне забезпечення прокурорів.

Серед інструментів їх реалізації - нові прогресивні стандарти, використання інновацій і сучасних технологій.

«Ми написали наш документ-дороговказ разом – збирали пропозиції прокурорів, потім працювали над пріоритетами на першій в історії української прокуратури стратегічній сесії. Ми спільно обрали для себе головні цінності – права та свободи людини, незалежність, відкритість та прозорість, професійний розвиток та довіру людей. Прокуратура має стати сучасною і ефективною, щоб гідно виконувати нашу місію - представляти інтереси українського народу» - додала Ірина Венедіктова.

До розробки Стратегії розвитку прокуратури долучилися також фахівці з міжнародних організацій та представники громадськості.

Міжнародний експерт проекту «Право-Justice» Ерік Сванідзе зауважив, що вперше за ініціативою Офісу Генерального прокурора створено такий концептуальний документ, який стане дорожньою картою на найближчі роки.

Невдовзі Стратегію розвитку прокуратури на 2021 – 2023 роки презентують також в Парламенті. Для досягнення поставлених в документі цілей та виконання завдань документу наразі розробляється операційний план. В подальшому вона стане складовою Концепції розвитку органів правопорядку.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram