14 квітень 2024, Неділя, 14:34

Вербували українських моряків і змушували переправляти мігрантів: викрито міжнародний канал торгівлі людьми

25 Листопада 2021г.


КИЇВ. 25 листопада. Резонанс. Уродженець Херсонщини підозрюється у тому, що вербував українських моряків для перевезення нелегальних мігрантів із Азії в Європу. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на дані МВС.

Деталі

Як зазначають, зловмисник вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами та перебували у скрутному становищі. Він обіцяв влаштувати їх на високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном.

Зрештою, місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися "туристичними турами" для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії. Окрім того, жертвами протиправної діяльності були не лише моряки, а й інші громадяни, які не мали жодних навичок в судноплавстві.

Більшість українських моряків замість заробітків дістали терміни ув’язнення в країнах ЄС, а чимала кількість нелегальних мігрантів гинула у Середземному морі.

За даними МВС, канал торгівлі людьми організував уродженець Херсонщини разом зі спільниками з-за кордону. За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів США.

Наразі зловмисника затримано, йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Киянин вербував спортсменів та ексбійців АТО для участі у війні в Сирії