26 березень 2024, Вівторок, 17:01

Верховна Рада підтримала законопроєкти з врегулювання роботи НАЗК

15 Грудня 2020г.
Архів
Архів

15 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції".

Законом забезпечується повноцінне функціонування НАЗК, наділено його необхідними повноваженнями та правами з метою їх реалізації. Про це пише Резонанс із посиланням на інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Законом визначено порядок реагування Національного агентства на виявлення порушень відповідного Закону, виявлення ознак корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, а також встановлено деякі особливості такого реагування у разі вчинення відповідних діянь суддями або суддями Конституційного Суду України.

Закон передбачає відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом також запроваджується правове регулювання особливостей врегулювання конфлікту інтересів у діяльності окремих категорій осіб, порядку здійснення контролю та повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, порядку здійснення деяких додаткових заходів фінансового контролю.

Законом також встановлено особливості проведення повних перевірок декларацій та моніторингу способу життя стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України; забезпечено правове регулювання щодо відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Відповідні зміни внесено до Закону України «Про запобігання корупції».

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції

Крім цього парламент прийняв Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України".

Законом визначено суб’єкти уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення з боку Національного агентства з питань запобігання корупції, визначено порядок вручення протоколу, а також встановлено особливості надання пояснень до протоколу суддями, суддями Конституційного Суду України та інші особливості.

Відповідні зміни Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України

Зазначені акти відповідають висновку Європейської комісії за демократію через право та допоможуть відновити роботу інституційного механізму запобігання корупції, - наголосили в апараті Верховної Ради.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram