21 лютий 2024, Середа, 16:00

Верховний Суд остаточно заборонив діяльність партії Наталії Вітренко

28 Вересня 2022г.


КИЇВ. 28 вересня. Резонанс. Верховний Суд повыдомив, що у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду переглянув в апеляційному порядку справу за позовом Міністерства юстиції України до політичної партії «Прогресивна соціалістична партія України» про остаточну заборону політичної партії, пише Резонанс.

Цитата

"Політична партія в апеляційній скарзі просила скасувати рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду, який задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції України, а саме заборонив діяльність політичної партії «Прогресивна соціалістична партія України», передав майно, кошти та інші активи цієї партії і її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави й відмовив у задоволенні зустрічної позовної заяви політичної партії до Міністерства юстиції України", - ідеться у повідомленні.

Деталі

Верховний Суд апеляційну скаргу політичної партії «Прогресивна соціалістична партія України» задовольнив частково: змінив рішення суду першої інстанції, виключивши з його мотивувальної частини висновок про невідповідність програмних і статутних цілей цієї партії вимогам Конституції та законів України і щодо вчинення дій, спрямованих на розпалювання расової ворожнечі. В іншій частині рішення суду першої інстанції ВС залишив без змін.

"КАС ВС остаточно заборонив діяльність політичної партії "Прогресивна соціалістична партія України", - повідомили у Верховному Суді. 

Рішення остаточне та оскарженню не підлягає.

Додамо, керівником “Прогресивної соціалістичної партії України” є Наталія Вітренко.

Доповнення

Так, 8 червня суд заборонив діяльність "Опозиційного блоку", 13 червня - "Соціалісти" і "Справедливості та розвитку", 14 червня - "НАШІ", "Держава", "Блок Володимира Сальдо", 15 червня - "Соціалістична партія України", 16 червня - "Ліва опозиція", "Партія Шарія", 17 червня - "Союз лівих сил", 20 червня - "Опозиційна платформа – за життя", 23 червня - "Прогресивна соціалістична партія України", 24 червня - "Русь Єдина".

В Україні заборонено діяльність проросійських партій.