26 травень 2024, Неділя, 18:06

Верховний суд підтвердив вирок солдату, засудженому до 9 років позбавлення волі

28 Жовтня 2020г.
суд 4

Верховним судом розглянуто касаційну скаргу захисника військовослужбовця, якого було засуджено до покарання у виді 9 років позбавлення волі вироком Богунського районного суду м. Житомира від 5 квітня 2019 за ч. 3 ст. 410 Кримінального Кодексу України.

Про це Резонанс поінформували 28 жотвня у пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Встановлено, що вказаний солдат-контрактник був оператором групи імітаційного моделювання. Маючи доступ до комп‘ютерного класу, він незаконно заволодів деталями інтерактивного комплексу загальною вартістю понад 850 тис грн.

Вироком Богунського районного суду м. Житомира правопорушника – військовослужбовця визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 410 КК України та призначено покарання у виді 9 років позбавлення волі, а також задоволено цивільний позов про стягнення невідшкодованої матеріальної шкоди в розмірі 597 тис. грн.

Решту збитків повернуто військовими прокурорами спільно з Нацполіцією в ході слідчих і розшукових дій. Частину предметів злочину на суму 370 тисяч гривень виявлено і вилучено у підприємців у Києві та Львові.

9 жовтня 2019 року ухвалою Житомирського апеляційного суду скаргу захисника обвинуваченого залишено без задоволення, вирок суду першої інстанції без змін.

У касаційній скарзі сторона захисту просила скасувати рішення апеляційної та першої інстанції у зв’язку з істотними порушеннями кримінального процесуального закону.

28 жовтня 2020 року за непохитної позиції публічного обвинувачення – військової прокуратури Житомирського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону та Офісу Генерального прокурора, Верховним судом залишено вказану касаційну скаргу без задоволення.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram