» Верховний суд поверне москалів до порту Чорноморська?

03 липень 2022, Неділя, 14:19

Верховний суд поверне москалів до порту Чорноморська?

5 Листопада 2018г.
Порт Черноморск

Днями Верховний суд може поставити крапку конфлікті між  ПП "Контейнерний термінал Іллічівськ" та Чорноморським портом. За інформацією видання, дане рішення вже "спонсоровано" російською стороною і колегія ВС ухвалить потрібне РФ рішення.

Раніше ПП "Контейнерний термінал Іллічівськ" були програні судові спори щодо стягнення ними з порту вкладу в спільну діяльність, а також щодо визнання за КТІ права власності на майно, придбане для спільної діяльності за рахунок коштів, вкладених КТІ.

Зокрема, представники КТІ, намагаючись хоч якось залишитись в структурі порту, після програшу всіх судів щодо розірвання договору спільної діяльності, ініціювали судовий спір щодо закріплення за ними на праві власності майна, яке було придбане за час діяльності КТІ в порту та на даний час складає його інфраструктуру.

Варто зазначити, що у ЗМІ неодноразово з’являлась інформація, де було зазначено, що підприємство "Контейнерний термінал Іллічівськ" пов’язують з російським бізнесом. За часів президенства Януковича, діяльності цієї компанії в порту надавалися всілякі можливі привілеї, а "проблеми" у КТІ виникли після революції Гідності.

Наразі, згідно з Єдиним державним реєстром власником КТІ є компанія "Транспортейшн інвестмент лімітед" (Великобританія), а остаточним бенефіціарним власником є громадянин Росії – Кобзарь Андрій Юрійович.

Свого часу, приватне підприємство "Укртрансконтейнер", правонаступником якого є ПП "Контейнерний термінал Іллічівськ", було дочірньою структурою російської Національної контейнерної компанії.

Наразі, вартість здійснених інвестицій шляхом придбання відповідних об’єктів інфраструктури (а це вантожопідйомна техніка та допоміжне технологічне обладнання) КТІ оцінило в більш ніж 50 млн дол. США.

Одеський апеляційний господарський суд у вересні 2017 р. прийняв рішення по справі №916/2500/15 - про відмову в задоволені зазначених позовних вимог КТІ і обґрунтував своє рішення  посилаючись на відповідні норми українського законодавства. Однак, представники КТІ вирішили не полишати своїх спроб залишитись в порту.

Аж в травні 2018 р. (після спливу всіх можливих строків на подачу касації) КТІ подає касаційну скаргу на вказане рішення суду. І касаційний суд поновив їм строк на касаційне оскарження та прийняв скаргу КТІ до розгляду.

Розгляд касаційної скарги КТІ по справі №916/2500/15 в Касаційному господарському суді призначено на 6 листопада 2018 р. Судді: Дроботова Т.Б., Чумак Ю.Я., Пільков К.М.

Як стало відомо редакції з власних джерел, судді Верховного суду отримали відповідні заохочення від російської сторони і це питання фактично вже вирішене, тобто до Росії перейде частина інфраструктури одного з найбільших підприємств України.