» Верховний суд спрямував справу Укртелекому на новий розгляд

01 липень 2022, П'ятниця, 16:40

Верховний суд спрямував справу Укртелекому на новий розгляд

16 Вересня 2019г.

Верховний суд України ухвалив направити на новий розгляд справу проти ТОВ "ЕСУ" Ріната Ахметова про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій ПАО "Укртелеком" і стягнення 81,9 млн дол. пені за прострочення виконання зобов'язань з виконання інвестпрограми.

Про це повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна з посиланням на постанову ВСУ від 28 серпня, передає Резонанс.

Таким чином, Верховний суд скасував попередні рішення судів, які відмовили задовольнити позов Фонда держмайна до ТОВ "ЕСУ".

Відповідно до постанови, у рішеннях судів першої та апеляційної інстанції не вбачається, на підставі яких саме доказів суди дійшли висновку про здійснення інвестицій саме на суму 450 млн дол.

Посилаючись на наявність у матеріалах справи щорічного кошторису інвестицій ТОВ "ЕСУ", суди не звернули уваги, що зазначені документи стосуються інвестицій чи витрат "Укртелекому", а не "ЕСУ".

"З огляду на невстановлення судами попередніх інстанцій усіх обставин справи, необхідних для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова у частині первісного позову підлягає скасуванню, а справу - спрямовано на новий розгляд", - резюмували у Верховному суді.