Верховний суд спрямував справу Укртелекому на новий розгляд - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 05:54

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Верховний суд спрямував справу Укртелекому на новий розгляд

16 сентября 2019г.

Верховний суд України ухвалив направити на новий розгляд справу проти ТОВ "ЕСУ" Ріната Ахметова про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій ПАО "Укртелеком" і стягнення 81,9 млн дол. пені за прострочення виконання зобов'язань з виконання інвестпрограми.

Про це повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна з посиланням на постанову ВСУ від 28 серпня, передає Резонанс.

Таким чином, Верховний суд скасував попередні рішення судів, які відмовили задовольнити позов Фонда держмайна до ТОВ "ЕСУ".

Відповідно до постанови, у рішеннях судів першої та апеляційної інстанції не вбачається, на підставі яких саме доказів суди дійшли висновку про здійснення інвестицій саме на суму 450 млн дол.

Посилаючись на наявність у матеріалах справи щорічного кошторису інвестицій ТОВ "ЕСУ", суди не звернули уваги, що зазначені документи стосуються інвестицій чи витрат "Укртелекому", а не "ЕСУ".

"З огляду на невстановлення судами попередніх інстанцій усіх обставин справи, необхідних для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова у частині первісного позову підлягає скасуванню, а справу - спрямовано на новий розгляд", - резюмували у Верховному суді.