» Від голови Держкомтелерадіо вимагають припинити розкрадання в Укрвидавполіграфії

18 январь 2021, Понедельник, 21:57

Від голови Держкомтелерадіо вимагають припинити розкрадання в Укрвидавполіграфії

12 апреля 2018г.
2

12 квітня 2018 року Всеукраїнське Товариство «Просвіта», Всеукраїнський форум «Українська альтернатива»,  інші громадські та політичні організації провели акцію під будівлею Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, аби недопустити подальше розкрадання «ДАК «Укрвидавполіграфія». Холдинг, який об’єднує усі державні поліграфічні комбінати та видавництва, наразі очолює Василь Продан – соратник екс-міністра освіти Дмитра Табачника, - повідомляє Резонанс.

ПРИВАТИЗАЦІЮ ВІТЧИЗНЯНИХ ВИДАВНИЦТВ ДОРУЧЕНО ЛЮДЯМ ТАБАЧНИКА

"Фактично, з одного боку знищується вітчизняне видавництво, а з іншого - видаються дозволи на ввезення книжкової продукції з країни-агресора: так, у реєстрі видавничої продукції, дозволеної до ввезення з Росії, наразі значиться більше 13,5 тисяч найменувань, загальним накладом понад 100 млн. екземплярів", - наголосили Патріоти.

Голові Держкомтелерадіо України Олегу Наливайку сьогодні подали заяву, де, зокрема наголосили: "Прикрим фактом є те, що керівники «злочинної» влади Януковича так і продовжують займати відповідні посади та розкрадити державу. У квітні 2017 року Товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка зверталась до Державного комітету телебачення і радіомовлення України з листом попередженням щодо недопущення продовження контракту сумнозвісного голови правління ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» Василя Продана. Попередній контракт пана Продана був підписаний особисто давнім другом і сумнозвісним шахраєм Д. Табачником у 2012 році. Звернення не набуло належного реагування і В. Продан так і продовжує керувати гігантом державної поліграфічної галузі. Продан В. на даний момент практично знищив державні видавництва: замість виконання своїх прямих функцій ПАТ « ДАК «Укрвидатполіграфія» зараз займається тим, що здає державні приміщення в оренду різноманітним приватним підприємствам (усього близько 3000 договорів). Куди йдуть ці гроші зараз – нікому достеменно невідомо. Просто розкрадання та знищення державної видавничої сфери виявилось замало. Як нам стало відомо, Публічне акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Українське видавничо-поліграфічне об`єднання" підготовлено до продажу та включено до переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 – 2020 роках. Вважаємо, що такий крок при наявному керівництві призведе до того, що прибуткові підприємства будуть по окремим об’єктам, будівлям та спорудам розпродані за «копійки», а землі інших - продані забудовникам за непрозорими схемами. Не маємо права допустити грабування та знищення державної видавночо-поліграфічної сфери".

Відтак від О. Наливайка вимагають: негайно звільнити В. Продана з займаної посади керівника ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія»; провести внутрішній аудит діяльності ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія». А також організувати та провести публічну та прозору процедуру призначення достойної кандидатури на посаду голови правління ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія». Та створити умови для дієвого громадського контролю за подальшою діяльністю ПАТ «ДАК Укрвидатполіграфія»".

Голова Держкомтелерадіо України особисто пообіцяв представникам громади вивчити ці питання та надати публічну відповідь.