22 квітень 2024, Понеділок, 18:43

Від Ощадбанку вимагають повернення вкрадених із сейфу 9,5 млн грн.

9 Лютого 2017г.
C9014362a89758762853ab0cfbee3d69cdca31f0

Клієнт державного банку «Ощадбанк» вимагає повернення вкрадених з індивідуального сейфу грошових коштів і цінностей на суму 9,5 млн грн і притягнення до відповідальності винних. Про це "Резонансу" повідомив адвокат АО «AVER LEX» Євгеній Найдьонов, який представляє інтереси потерпілого.

За його інформацією, клієнт банку, грошові кошти та цінності якого були вкрадені, орендував індивідуальний сейф у відділенні Ощадбанку на вул. Володимирській у Києві. З 2014 року він систематично відвідував банк для перевірки наявності своїх заощаджень у сейфі. Останній візит був наприкінці вересня 2016 року, а в листопаді договір оренди закінчився. Та не був продовжений.

"Наприкінці грудня 2016 року сейф було відкрито співробітниками банку в зв'язку з закінченням терміну договору оренди з грубими порушеннями цієї процедури, а саме, за відсутності його власника і без передбаченої порядком відеофіксації. Після цього клієнту стало відомо про крадіжку його грошових коштів та цінностей", - твердить Євгеній Найдьонов.

"Згідно з процедурою, встановленою НБУ, до відкриття індивідуального сейфу в зв'язку з закінченням терміну договору оренди, представники банку зобов'язані повідомити про це свого клієнта. Але співробітники банку цього не зробили, посилаючись на «донецьку прописку». При цьому в їх розпорядженні був актуальний номер телефону клієнта, за яким можлива комунікація", - наголосив правник.

Адвокат додав, що за фактом грубого порушення норм закону його клієнт звернувся до керівництва Головного управління Ощадбанку у м. Києву та Київській області, але отримав відповідь про відсутність порушень з боку співробітників банку.

«Згідно з наказом банку, відкриттю підлягали 6 індивідуальних сейфів, договір оренди яких закінчився. Разом з цим, окремі з них не відкривалися майже 2 роки. А сейф, з якого були вкрадені кошти, було відкрито відразу через місяць після закінчення договору оренди. Питання, за якими критеріями обиралися сейфи, поки залишається без відповіді», - зазначив адвокат. І додав, що за фактом викрадення коштів в особливо великих розмірах відкрито кримінальне провадження, у якому клієнт банку визнаний потерпілим, тривають слідчі дії.