04 жовтень 2023, Середа, 19:51

Відставки командувача ВМС Німеччини недостатньо – посол України в Берліні

23 Січня 2022г.


Україна вітає відставку командувач Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха на тлі скандалу через його висловлювання про Крим, заявив український посол в Німеччині Андрій Мельник.

Проте, за словами Мельника, такого кроку недостатньо до відновлення повної довіри до німецької політики.

«Хоча Україна і вітає своєчасну відставку командувача ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха, цього кроку недостатньо для відновлення повної довіри до німецької політики. Уряд Німеччини має змінити свій курс щодо Києва», – написав Мельник у твіттер.

У суботу 22 січня стало відомо, що Шенбах подав у відставку на тлі скандалу, який спричинили його заяви про те, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу української держави.

Перед цим українське МЗС через висловлювання Кая-Ахіма Шенбаха про Крим викликало посла Німеччини, наголосило «на категоричній неприйнятності висловлювань Шенбаха, зокрема про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України та що наша держава не може відповідати критеріям членства в НАТО». Висловлено також глибоке розчарування з приводу позиції уряду Німеччини про ненадання Україні оборонної зброї.