» Виходу судді з нарадчої кімнати у «справі Порошенка» не відбулося – рішення очікується 19 січня

27 травень 2022, П'ятниця, 09:43

Виходу судді з нарадчої кімнати у «справі Порошенка» не відбулося – рішення очікується 19 січня

18 Січня 2022г.


Печерський суд Києва не зміг у понеділок ввечері оголосити рішення про обрання запобіжного заходу п’ятому президенту Петру Порошенку.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, суддя не вийшов із нарадчої кімнати, продовження засідання очікується 19 січня о 14:00.

Раніше сьогодні сторона обвинувачення просила суд взяти Порошенка під варту із можливістю виходу під заставу в 1 мільярд гривень. Натомість адвокати політика просять не призначати йому запобіжний захід взагалі. Вони також наполягали, що Порошенко не є підозрюваним, оскільки, згідно з позицією захисту, щодо нього не виконали належним чином відповідної процесуальної дії.

Крім того, сам Порошенко сказав: «Жодного приводу для уникнення від судочинства я не давав і давати не буду».

Читайте також: Сенатори США сподіваються на «справедливий суд» у справі проти Порошенка

За версією слідства, Порошенко у 2014 році вступив у змову з проросійським політиком Віктором Медведчуком та іншими особами, щоб організувати постачання вугілля з непідконтрольних Україні районів Донбасу.

Його звинувачують у державній зраді та фінансуванні тероризму. Після порушення справи Порошенко виїхав з країни, проте одразу заявив, що йдеться про ділову поїздку, і він скоро повернеться.

Петро Порошенко, який очолює зараз опозиційну партію «Європейська солідарність», вважає справу політичною і звинувачує владу в тому, що вона розправляється з опонентами, не звертаючи належної уваги на російську загрозу.

6 січня Печерський суд заарештував майно Порошенка.