18 червень 2024, Вівторок, 19:29

«Вірю, що сьогодні ми посилимо нашу єдність» – Зеленський про зустріч з Макроном і Шольцем у Парижі

9 Лютого 2023г.

Президент України Володимир Зеленський, який прибув увечері 8 лютого до Парижа, висловив сподівання на єдність з Україною із боку Франції та Німеччини.

«Прибув до Парижа для зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Вірю, що сьогодні ми посилимо нашу єдність», – написав Зеленський у фейсбуці.

За словами Зеленського, дієве континентальне союзництво в Європі – це потреба всіх європейців.

«Швидше закінчити російську агресію – це найраціональніше, що може бути. Що раніше Україна отримає далекобійну зброю, що раніше наші пілоти отримають сучасні літаки, що міцнішою буде наша танкова коаліція, то швидше закінчиться російська агресія, і ми повернемо Європі впевнений мир», – зазначив Зеленський.

Зустріч лідерів України, Франції та Німеччини відбулася напередодні саміту ЄС у Брюсселі.

Шольц сказав, що лідери на саміті 9 лютого надішлють потужний сигнал солідарності з Києвом.

«Я несу чітке повідомлення Брюсселю: Україна належить до європейської родини», – сказав Шольц у Парижі.

Макрон заявив, що Франція «сповнена рішучості допомогти Україні перемогти та відновити її законні права», додавши, що Франція «продовжуватиме зусилля» для доставки зброї Києву.

8 лютого Зеленський в інтерв’ю Le Figaro заявив, що Макрон змінив свою позицію щодо підтримки України. Макрон «цього разу змінився по-справжньому», сказав Зеленський, зазначивши, що саме Макрон «відкрив двері для поставок танків».

Візитові Зеленського до Франції передував візит до Британії. Це перші його візити у ці країни після вторгнення РФ в Україну. У грудні Зеленський відвідав США та виступив у Конгресі.

Наразі немає підтвердженого офіційного повідомлення, що і президент України буде особисто присутній на саміті ЄС у Брюсселі, куди його запросили. Раніше редактор Радіо Свобода в Європі Рікард Йозвяк повідомляв, що президент України все ж має виступити у четвер на пленарному засіданні Європарламенту в Брюсселі (орієнтовно до полудня), а потім відвідати Раду ЄС.