Вища рада правосуддя спростовує закиди про гальмування судової реформи - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 20:43

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Вища рада правосуддя спростовує закиди про гальмування судової реформи

14 февраля 2020г.

Вища рада правосуддя надіслала запрошення 12 міжнародним організаціям, які офіційно співпрацюють з Україною у сфері запобігання корупції, стосовно надання кандидатур для призначення членами конкурсної комісії для формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Наразі жодна із цих організацій не виявила наміру брати участь у і конкурсної комісії. Тому, перебуваючи у постійному діалозі з міжнародними організаціями, ВРП наразі продовжила термін подання кандидатур міжнародних експертів до 10 березня 2020 р.

Таким чином, заяви про те, що Вища рада правосуддя саботує судову реформу, є маніпулятивними, наголошують у ВРП. Недосконалість закону України №193-IX, про що зазначали Вища рада правосуддя, Верховний суд, іноземні партнери, унеможливила його реалізацію.

"Вочевидь, долученню європейців до конкурсу перешкоджають відсутність чітких процедур у законі України №193-IX, висновок Венеційської комісії щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного суду та органів суддівського врядування, розгляд Конституційним судом України конституційного подання Верховного суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України №193-IX та №1798-VIII", - підкреслюють у ВРП.