21 червень 2024, П'ятниця, 10:34

Війська рф замінять “вагнерівців” у Бахмуті, що зменшує вплив пригожина – ISW

29 Січня 2023г.


КИЇВ. 29 січня. Резонанс. Звичайні російські сили, ймовірно, замінять виснажені сили пвк "вагнера" для підтримки наступу в Бахмуті. Це зменшує вплив глави приватної військової компанії євгена пригожина, пише Резонанс з посиланням на останній звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Деталі

Аналітики зазначають, що штурм "вагнерівців" на Бахмут, ймовірно, завершився наступом на Соледар, після чого вони не  досягли значних успіхів. Відтак, бойові кадри, опубліковані 20 січня, вказують на те, що російські повітряно-десантні сили (ВДВ) діють навколо Бахмута. На кадрах видно російську БМД-4М – спеціальну механізовану техніку, яка використовується виключно ВДВ.

Джерело повідомило, що підрозділи пвк "вагнера" і ВДВ провели спільну операцію в Бахмуті 27 грудня. Міністерство оборони рф все частіше повідомляє, що російські ВДВ діють в районі Бахмута з початку січня 2023 року, вказуючи на те, що звичайні російські сили збільшуються, якщо не замінюють, ймовірно, "вагнерівців" в цьому районі.  Українські офіційні особи стверджують, що російський наступ на Бахмут не завершився.

"ISW раніше оцінювало, що російський наступ на Бахмут досяг кульмінації. Ми продовжуємо оцінювати, що наступ "вагнера" досяг кульмінації, проте тепер згідно з нашою оцінкою, росіяни направляють звичайні підрозділи для продовження боротьби. Отже, масштабніші зусилля росії проти Бахмута, ймовірно, не завершилися", - зазначили аналітики.

Зменшення опори російської армії на сили пвк "вагнера" навколо Бахмута, ймовірно, зменшує вплив пригожина, вважають в ISW. Аналітики нагадують, що кремль, ймовірно, вже повільно припиняє його привілеї. Глава російського штабу валерій герасимов і міністерство оборони рф також розпочали нові зусилля щодо професіоналізації армії, спроби, які в разі успіху маргіналізували б паралельні військові формування, такі як група "вагнера".

Ймовірно, пригожин це відчуває і щоб компенсувати зниження свого впливу починає нападки на націоналістичну "фракцію ветеранів" та особисто колишнього польового командира самопроголошеної "днр" "ігоря гіркіна", який різко критикує російське військове командування, йдеться у звіті. 

Зокрема, пригожин звинуватив гіркіна у військових провалах під час війни на Донбасі у 2014 році. Він також заявив, що гіркін, член Комітету з оборони держдуми генерал-лейтенант у відставці віктор соболєв та лідера ЛДПР леонід слуцький "живуть у минулому", коли росія покладалася на звичайні збройні сили, пишуть експерти ISW.

Нагадаємо

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 23 січня зазначили, що глава пвк "вагнер" євген пригожин почав втрачати авторитет в очах російського диктатора володимира путіна після невдалих спроб захопити Бахмут.