» Військова прокуратура взялась за диверсантів з групи «Русич»

22 березень 2023, Середа, 05:08

Військова прокуратура взялась за диверсантів з групи «Русич»

21 Листопада 2016г.
1131466_original

Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно ватажків незаконного збройного формування «Диверсійно-штурмова розвідувальна група «Русич» групи швидкого реагування «Бетмен» терористичної організації «ЛНР» громадян Російської Федерації О. Мільчакова та Я. Петровського.

Як повідомляє сайт відомства, "вказане незаконне збройне формування було сформовано у червні 2014 року переважно з громадян Російської Федерації з садистськими нахилами, що сповідують відверту неонацистську, фашистську ідеологію, основною метою яких було знищення українців на території Луганської і Донецької областей".

Слідством установлено причетність зазначених терористів до збройних нападів на підрозділи сил антитерористичної операції, зокрема, 5 вересня 2014 року поблизу с. Щастя Луганської області, внаслідок чого загинули бійці 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України.

О. Мільчакову та Петровському Я. повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації). У зв’язку з переховуванням підозрюваних на території Російської Федерації, їх оголошено у розшук, слідчим суддею надано дозвіл на затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У кримінальному провадженні тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення інших злочинів, вчинених указаними особами, ідентифікації та притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників зазначеного незаконного збройного формування.

Головна військова прокуратура звертається до громадян та громадських організацій із проханням надати будь-яку відому інформацію про вчинені ДШРГ «Русич» злочини, потерпілих від них осіб та можливих свідків.