21 лютий 2024, Середа, 11:46

ВККСУ визначилась із переможцями конкурсу до Вищого антикорупційного суду України

6 Березня 2019г.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила повний рейтинговий список переможців конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду України. Про це повідомляє Резонанс із посиланнім на Судово-юридичну газету.

Загалом до Вищого антикорупційного суду визначено 27 суддів: Танасевич Олена Віталіївна, Строгий Ігор Леонідович, Маслов Віктор Васильович, Федорак Леся Миколаївна, Олійник Оксана Вікторівна, Гавриленко Тетяна Григорівна, Біцюк Андрій Володимирович, Коліуш Олег Леонідович.

Також переможцями конкурсу визнані: Дубас Віталій Михайлович, Крикливий Віталій Вікторович, Шкодін Ярослав Віталійович, Федоров Олег Володимирович, Воронько Володимир Дмитрович, Ногачевський Віктор Вікторович, Кравчук Олексій Олегович, Мовчан Наталя Володимирівна, Ткаченко Олег Володимирович, Широка Катерина Юріївна.

Крім того, серед переможців конкурсу Хамзін Тимур Рафаїлович, Крук Євген Васильович, Саландяк Ольга Ярославівна, Сікора Катерина Олександрівна, Михайленко Віра Володимирівна, Задорожна Лариса Іванівна, Білоус Інна Олександрівна, Галабала Маркіян Васильович, Мойсак Сергій Мирославович.

З них 15 суддів, 1 суддя у відставці, 10 адвокатів, 1 науковець. Разом з тім, у 4 переможців зі списку до Вищого антикорупційного суду є негативні висновки Громадської ради доброчесності: Це М.Галабала, І.Білоус, О.Саландяк, В.Воронько.

Також є список переможців до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду: Боднар Сергій Богданович, Чорна Валерія Вікторівна, Калугіна Інна Олегівна, Панкулич Віктор Іванович, Павлишин Олег Федорович, Никифоров Андрій Сергійович, Чорненька Даниїла Степанівна, Михайленко Дмитро Григорович, Цікало Володимир Ігорович, Панаід Ігор Васильович, Глотов Микола Сергійович, Семенников Олександр Юрійович.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого з кандидатів.

Слід зазначити, що раніше посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Вища кваліфікаційна комісія вже готова схвалити 31 кандидата з сумнівною репутацією, просунувши їх ще на крок ближче до зайняття посад суддів Верховного суду.

На ії думку, це може призвести до такого Верховного суду, в якому 30% суддів матимуть глибоку недосконалу професійну етику, яка "не годиться для найвищого суду в країні".