» Власники клініки продавали немовлят за кордон: в Україні викрили псевдопрограму сурогатного материнства

06 грудень 2022, Вівторок, 08:11

Власники клініки продавали немовлят за кордон: в Україні викрили псевдопрограму сурогатного материнства

28 Грудня 2021г.


КИЇВ. 28 грудня. Резонанс. В Україні викрили засновників приватної клініки, які вербували малозабезпечених жінок для участі у програмі так званого сурогатного материнства. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на дані МВС.

Деталі

За даними слідства, народжувати немовлят жінки виїжджали до Чеської Республіки. Водночас у жодних медичних документах не йшлося про сурогатне материнство. Вказували, що немовлята народжені за стандартною процедурою. У свідоцтві про народження дітей матір’ю була громадянка України, а батьком – іноземець.

Надалі "сурогатних матерів" примушували видати себе за біологічних та оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців.

За свої послуги організатори схеми, власники клінік, отримували 50-70 тисяч євро. За три роки вони заробили на продажі немовлят понад 1,2 млн євро.

У клініці та за місцями мешкання зловмисників провели 20 обшуків. Правоохоронці вилучили документи та печатки медичних закладів, а також автомобілі преміум-класу.

Шістьом фігурантам уже оголошено про підозри у скоєнні правопорушень за ч. 3 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Зловмисникам загрожує позбавлення волі від восьми до 15 років з конфіскацією належного їм майна або без такої.

Суд вирішуватиме питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 50 млн грн кожному.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київську клініку викрили на продажі новонароджених під виглядом сурогатного материнства: 13 немовлят вивезли до Східної Азії

Додамо

На законодавчому рівні в Україні дозволено сурогатне материнство, але питання не врегульоване.

У 2020 році було створено робочу групу з удосконалення законодавства, яке регулює сурогатне материнство. Однак результати роботи групи невідомі.

У 2020 році тодішній уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба вказував на етичні та юридичні проблеми сурогатного материнства на території України.