17 квітень 2024, Середа, 05:45

Внутрішню безпеку СБУ очолив фігурант розслідувань ДБР?

30 Жовтня 2019г.
N 6254 27923764

Голова Служби безпеки України Іван Баканов 25 жовтня 2019 року року своїм наказом призначив начальником Управління внутрішньої безпеки СБ Андрія Наумова.

Про це пише Резонанс 30 жовтня 2019 року із посиланням на ОРД.

На офіційному сайті відомства про це кадрове рішення не повідомляється.

За даними різних Інтернетвидань, до призначення в СБУ Наумов 1,5 року працював директором Державного підприємства «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження». До січня 2018 року він обіймав посаду заступника директора Державного спеціалізованого підприємства з управління капітальним будівництвом зони відчуження. Ще раніше - працював на посаді заступника начальника Управління матеріально-технічного забезпечення Генеральної прокуратури України.

Як нагадує Резонанс, у своєму Telegram-каналі директор Державного бюро розслідувань Роман Труба у вересні 2019 року написав:  "Хочу розповісти історію, як співробітник НАЗК незаконно копіював конфіденційну інформацію з декларацій конкретних людей та, ймовірно, передавав її третім особам. Використовуючи службовий ключ доступу до Єдиного державного реєстру декларацій, він завантажував на окремий носій відомості, що законом захищені – ідентифікаційні коди, серії та номери паспортів, місця проживання, дати народження, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації. Робив він це все безпідставно і, що найголовніше – незаконно. Серед тих, у чиє життя він «вліз», 11 працівників Київського теруправління ДБР. “Пройшлися” по всьому керівництву – починаючи з директора, закінчуючи начальниками слідчих відділів. Загальне коло осіб, декларації яких раптово зацікавили горе-працівника НАЗК не менш яскраве – керівництво Генеральної прокуратури, судді, народний депутат України, депутат місцевої ради, працівники Нацполіції. Завдяки оперативним діям Нацполіції, допитливий працівник НАЗК вже отримав повідомлення про підозру".

РОЗУМ, ЧЕСТЬ І СОВІСТЬ ОНОВЛЕНОЇ ПРОКУРАТУРИ

Як заявляв у ЗМІ Генпрокурор Руслан Рябошапка, "з 2014 року закон про запобігання корупції передбачає, що анонімні повідомлення можуть розглядатись. І вони вже п’ять років розглядаються, аналізуються і на підставі таких матеріалів приймаються рішення, зокрема, можуть відкриватися кримінальні провадження. Тут нічого нового немає. Для того, щоб прокурори мали можливість захиститись, передбачена процедура, що кадрова комісія направляє прокуророві запитання, які в них виникли. Прокурор має можливість надати пояснення, зокрема, і щодо так званих анонімок, і представити свою позицію на засіданні разом з документами, які він бажає додати. Якщо є обвинувачення в сторону прокурора - він має можливість їх спростувати".

НЕ ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА: ХТО НАСПРАВДІ КЕРУЄ ГПУ?