13 червень 2024, Четвер, 09:34

Ворожі хакери хотіли проникнути у комп’ютерні мережі житлових будинків та підключитися до камер спостереження

27 Січня 2023г.


КИЇВ. 27 січня. Резонанс. Російськи хакери спробували реалізувати атаку на електронні системи житлової інфраструктури у одному із прикордонних регіонів України. Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає Резонанс.

Кіберфахіці Служби безпеки нейтралізували цю атаку.

Деталі

«Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті», - йдеться у повідомленні СБУ.

Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.

Спроби ворога були нейтралізувані.

«За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам рф хакерське угруповання з росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів», - додали в СБУ.

Тривають комплексні дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

СБУ попередило, що такі атаки ворога можуть траплятися і в майбутньому, тому закликало громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати.