30 листопад 2023, Четвер, 15:19

Воювали на боці України: “суд” над п’ятьма іноземцями відбудеться 15 серпня

12 Серпня 2022г.


КИЇВ. 12 серпня. Резонанс. Так званий "верховний суд днр" підтвердив, що на 15 серпня заплановано "судове засідання" щодо п'яти іноземців, які воювали на боці України. Воно відбудеться у закритому режимі. Про це повідомляють росЗМІ, інформує Резонанс.

Цитата

"Судове засідання призначено на 15 серпня, воно відбудеться у закритому від слухачів режимі", - ідеться у повідомленні.

Деталі

На лаві підсудних швед Матіас Густавссон, хорватець Векослав Пребіг, британці Джон Хардінг, Ендрю Хілл та Ділан Хілі.

Як повідомляють росЗМІ, іноземцям загрожує страта. Їм інкримінують "участь у збройному конфлікті та військових діях як найманців, проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності, скоєння дій, спрямованих на насильницьке захоплення влади та зміну конституційного ладу "днр", допомогу у вербуванні найманців для використання у збройному конфлікті та військових діях".

Доповнення

До "суду" так званої "днр" надійшла нова справа щодо іноземних військових зі Швеції, Хорватії та Великої Британії, які воювали в лавах ЗСУ та потрапили в полон.

Як зазначили, на початку червня "суд" самопроголошеної "днр" за таким самим звинуваченням засудив до страти двох громадян Великої Британії Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також громадянина Королівства Марокко Брагіма Саадуна.

Крім того, ще один засуджений до смерті у самопроголошеній республіці 45-річний британець Пол Урі помер 10 липня "через хворобу". Його затримали на контрольно-пропускному пункті 25 квітня разом із 22-річним Діланом Гілі, британським волонтером. За даними The Guardian, Пол Урі не брав участі у бойових діях і був волонтером.