» ВРП на підставі постанови ВП ВС переглянула дисциплінарну справу стосовно екс-судді Бачуна

25 вересень 2022, Неділя, 23:55

ВРП на підставі постанови ВП ВС переглянула дисциплінарну справу стосовно екс-судді Бачуна

27 Січня 2021г.
20494

Вища рада правосуддя 26 січня 2021 року повторно розглянула матеріали справи щодо притягнення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна до дисциплінарної відповідальності.

Про це повідомляє Резонанс 27 січня із посиланням на Вищу раду правосуддя

Рішенням Вищої ради юстиції у 2010 році було внесено подання про звільнення Олега Бачуна з посади судді за порушення присяги. Суддя оскаржував це рішення до Європейського суду з прав людини, стверджуючи, що провадження стосовно його звільнення порушувало статті 6 та 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У 2017 році Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Куликов та інші проти України», яким визнав порушення статей 6 та 8 вказаної Конвенції (право на справедливий суд та право на повагу до приватного і сімейного життя) щодо заявників, у тому числі і щодо Олега Бачуна.

У 2017 році Вищий адміністративний суд України переглянув дисциплінарну справу та ухвалив нове рішення, яким всі звинувачення щодо вчинення суддею Олегом Бачуном дисциплінарного проступку були зняті.

У 2018 році Велика Палата Верховного Суду залишила без змін рішення Вищого адміністративного суду України та визнала, що у діях судді Олега Бачуна відсутні ознаки дисциплінарного проступку, у зв’язку із чим його було звільнено від дисциплінарної відповідальності, а також зобов’язала ВРП повторно розглянути питання щодо наявності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Вища рада правосуддя за результатами повторної перевірки матеріалів дисциплінарної справи ухвалила єдине можливе в такому випадку рішення про відсутність складу дисциплінарного проступку в діях судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна, оскільки рішення Великої Палати Верховного Суду є обов’язковим для ВРП.

Рішення Вищої ради правосуддя ухвалено із двома окремими думками.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram