13 квітень 2024, Субота, 11:25

ВРП розгляне питання щодо перерозподілу бюджетних асигнувань між судами

23 Лютого 2021г.
992b215caec93028502f1b0446626e54c68fb33d

До Вищої ради правосуддя надійшли листи Державної судової адміністрації України з пропозиціями щодо перерозподілу бюджетних асигнувань між судами та територіальними управліннями ДСА України. Відповідно до статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Рада погоджує в установленому порядку перерозподіл бюджетних видатків між судами.

Про це повідомляє Резонанс 23 лютого із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Фінансове забезпечення судів і суддів є невід’ємною складовою як незалежності окремого судді, так і незалежності усієї судової влади.

Перерозподіл необхідний для виплатити суддівської винагороди фактично працюючим суддям у визначеному законодавством розмірі та для забезпечення виплати обов’язкових складових заробітної плати працівникам апаратів судів.

Звертаємо увагу, що до ВРП у 2021 році надійшли звернення від 58 судів щодо неналежного рівня фінансування.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram