12 квітень 2024, П'ятниця, 16:18

ВРП відреагувала на повідомлення голови Івано-Франківського апеляційного суду

9 Лютого 2021г.
630 360 1581520989 618

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами, викладеними у повідомленні голови Івано-Франківського апеляційного суду Гриновецького Богдана Михайловича.

Про це повідомляє Резонанс 9 лютого із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Гриновецький Б.М. повідомив ВРП, що на адресу Івано-Франківського апеляційного суду рекомендованим листом надійшла заява громадянина. Також у конверті було виявлено грошові кошти в сумі 1000 гривень. Керівник апарату суду повідомила про цю подію поліцію. Слідчо-оперативною групою Івано-Франківського відділу поліції у приміщенні суду проведені необхідні процесуальні дії і розпочато з’ясування обставин. Голова суду зауважив, що вказані обставини мають ознаки неправомірного впливу на суддів апеляційного суду, оскільки у провадженні суду перебувала апеляційна скарга громадянина на рішення Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Гриновецький Б.М. відповідно до вимог пункту 9 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» надіслав повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя Генеральному прокурору.

24 грудня 2020 року Івано-Франківською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність суддів вказаного суду.

Незалежність і недоторканність суддів гарантуються статтями 126, 129 Конституції України, якими визначено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права, вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, працівників апаратів судів, злочинів щодо правосуддя, вчинених суддями, працівниками апарату суду.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram