13 квітень 2024, Субота, 22:17

ВРП відреагувала на втручання у діяльність суддів Соснівського райсуду Черкас

24 Березня 2021г.
ВРП

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення суддів Соснівського районного суду міста Черкас Кончини Ольги Іванівни, Пироженко Валентини Дмитрівни про втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя.

Про це повідомляє Резонанс 24 березня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

На думку суддів, втручання у їхню діяльність зумовлене тим, що вони розглядають справу за обвинуваченням громадянина у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України). Від обвинуваченого на офіційну електронну адресу суду надійшло звернення, у якому містяться погрози, вимоги та вказівки щодо прийняття судового рішення у вказаній справі. Судді сприйняли ці дії як безпосередній вплив на безсторонність суду з метою спонукати його до вчинення чи невчинення певних процесуальний дій або ухвалення певного судового рішення.

Під час проведення перевірки встановлено, що обставини, про які йдеться у повідомленні, пов’язані безпосередньо із здійсненням суддями правосуддя у кримінальному провадженні стосовно громадянина, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 111 КК України, а тому можуть викликати у суддів обґрунтоване занепокоєння щодо власної безпеки.

Перевіркою встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом втручання в діяльність судових органів, на цей час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

З огляду на вказане ВРП вважає, що наявні підстави для вжиття заходів для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Тому Рада вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України, за повідомленням суддів Соснівського районного суду міста Черкас Кончини О.І., Пироженко В.Д.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram