12 квітень 2024, П'ятниця, 16:14

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора, відреагувавши на повідомлення судді Краснолиманського міськсуду

9 Лютого 2021г.
Iivs 5f299402f0c60

Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Краснолиманського міського суду Донецької області Ірини Саржевської про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.  

Про це повідомляє Резонанс 9 лютого із посиланням на прес-центр ВРП

Суддя повідомила, що у її провадженні перебуває справа за обвинуваченням громадянина у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження).

Перед початком чергового засідання у кримінальній справі до приміщення суду почали заходити особи з плакатами образливого змісту, гучномовцями та відеокамерами. Вони висували свої припущення щодо родинних та дружніх зв’язків між суддею та обвинуваченим. Суддя наголошує, що вказана інформація не відповідає дійсності.

Крім того, у мережі Інтернет були поширені відеозаписи, на яких зафіксовано, як велика кількість осіб намагається пройти до приміщення Краснолиманського міського суду Донецької області на розгляд вказаного кримінального провадження. За словами судді, це супроводжувалося галасом, суперечками, пікетуванням суду з відповідними плакатами, скупченням натовпу людей у коридорах приміщення та при вході до суду. Також у вказаних відеопублікаціях лунали пов’язані з розглядом конкретної кримінальної справи критичні коментарі на адресу судді І. Саржевської.

Обставини, про які повідомила суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Саржевська І.В., можуть свідчити про порушення гарантій незалежності суддів. Встановлені факти пікетування суду можуть сформувати у суспільстві уявлення про безкарність протиправного впливу на судову систему та негативно позначитися на її незалежності в цілому.

За інформацією Донецької обласної прокуратури, досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за повідомленням судді, триває.

Вивчивши обставини, повідомлені суддею, Вища рада правосуддя вважає, що наявні підстави для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Враховуючи, що безпека суддів визначена як одна з основних гарантій незалежності суддів, Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактами, викладеними у повідомленні судді Ірини Саржевської.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram