12 квітень 2024, П'ятниця, 11:50

ВРП звільнила Холоднюка – за власним бажанням

29 Жовтня 2020г.
Zenovy Kholodnyuk

Вища рада правосуддя звільнила з посади голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка за власним бажанням.

Про це пише Резонанс 29 жовтня із посиланням на Судову владу.

Холоднюк обіймав посаду голови ДСА України з 25 квітня 2014 року відповідно до рішення Ради суддів України.

21 жовтня 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшла його заява  про звільнення його із займаної посади за власним бажанням.

Керуючись статтею 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтею 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та статтею 86 Закону України «Про державну службу», 29 жовтня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Холоднюка Зеновія Васильовича з посади Голови Державної судової адміністрації України за власним бажанням 30 жовтня 2020 року.

Як нагадує Резонанс, 17 липня детективи НАБУ провели обшуки в приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Державної судової адміністрації.

У НАБУ твердять, що також були оголошені підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

За версією слідства, зазначені особи діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, та мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод в їхній роботі.

1 жовтня Вищий антикорупційний суд України відсторонив Зеновія Холоднюка від посади голови Державної судової адміністрації України на 2 місяці до 1 грудня 2020 року.

28 жовтня в Офісі Президента України також прокоментували петицію на сайті ОПУ до Володимира Зеленського з проханням подати до Верховної Ради законопроект про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Документ набрав необхідну кількість у 25 тис голосів громадян України.

В Офісі Президента підкреслили, що "порядок утворення та ліквідації судів чітко врегульовано на законодавчому рівні. Відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя".

Водночас за результатом розгляду петиції Президент доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя "для напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання Окружного адміністративного суду міста Києва та зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації" .

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram