08 травень 2024, Середа, 17:50

Всі постраждалі з Донбасу та Криму вже можуть надавати докази прокурору в Гаазі – експерт

18 Грудня 2020г.
Image1170x530cropped

"Зараз як раз, коли буде почато розслідування, і вже сьогодні існує на сайті Міжнародного кримінального суду вкладка по Україні. Там вже є “Інформація для потерпілих”. Дуже важливо, що зараз чи цей прокурор, чи наступний звернуться до потерпілих із проханням комунікувати більш активно. Вони (потерпілі, ред.) вже сьогодні за статтею 15 можуть писати до прокурора інформацію про злочини, вчинені стосовно них, надавати необхідні докази, звертатися до неурядових організацій, які можуть такі докази збирати. Це не слідчі дії, але це теж збір інформації. Тобто, прокурор не обмежений в отриманні джерел інформації, які будуть отримані. Чому важливо потерпілим звертатися? Тому що, якщо справа буде розглянута і вирок буде винесено обвинувальний, то всі потерпілі можуть отримати компенсацію зі спеціального фонду", - Оксана Сенаторова, засновниця Центру Міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя (етер UMN)

Про це повідомляє Резонанс 18 грудня із посиланням на UMN

11 грудня Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуди повідомиляла, що є підстави вважати, що злочини скоєні в Україні впродовж війни на Донбасі та окупації Криму можуть вважится воєнними та злочинами проти людяності.

Саме ж розслідування буде розпочато після обрання нового прокурора Міжнародного кримінального суду. Подальші консультації будуть з ним.

Міжнародний кримінальний суд опублікував новий звіт про ситуацію в Україні. Канцелярія суду встановила, що в Криму до і під час окупації росією відбувалися злочини, які підпадають під юрисдикцію суду – вбивства, тортури, викрадення, примус до служби у війську країни-окупанта. Також злочини, які може розслідувати Міжнародний кримінальний суд, відбувалися на Донбасі - умисні вбивства, тортури, незаконне позбавлення волі, зґвалтування, удари по цивільних об'єктах.

Також у звіті йдеться про те, що Україна надала інформацію про розгляд відповідних злочинів у національних судах, на відміну від РФ. Констатують також те, що національні суди не діють або не можуть покарати винних, а це є підставою для порушення справи в МКС.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram