» Втретє поспіль ексголова Держекоінспекції не з’явився до суду

06 грудень 2022, Вівторок, 09:53

Втретє поспіль ексголова Держекоінспекції не з’явився до суду

14 Травня 2020г.
Фото: ВАКС
Фото: ВАКС

14 травня 2020 року у Вищому антикорупційному суді заплановано судове засідання з розгляду по суті справи стосовно колишнього голови Державної екологічної інспекції України, обвинуваченого у внесенні завідомо недостовірних даних у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Проте засідання вкотре не відбулось - обвинувачений втретє поспіль не з'являється до суду, не повідомляючи про цьому причини своєї неявки, - повідомляє Резонанс із посиланням на САП.

Зважаючи на постійне грубе порушення умов запобіжного заходу, прокурором САП вирішується питання подачі клопотання про стягнення застави в дохід держави.

Дата наступного засідання - 12:00 год. 25 травня 2020 року.

Як нагадали у САП, перебуваючи на посаді Голови Державної екологічної інспекції України (з травня 2015 року – по лютий 2017 року) та приховуючи свій дійсний майновий стан, посадовець вніс недостовірні відомості до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2015-2017 роки.

Посадовець не задекларував майна на загальну суму понад 27 млн гривень, серед яких декілька земельних ділянок в Київській області, АР Крим, дороговартісна квартира в центральній частині міста Києва, автомобіль та корпоративні права низки суб’єктів господарювання.

Крім того, обвинувачений не вказав інформацію про оренду квартири в столиці, яку він винаймав у дружини колишнього першого заступника секретаря РНБО, який на даний момент також притягується до відповідальності – в тому числі за недекларування доходів від оренди вказаної квартири.

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Разом з тим наголошуємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.