27 травень 2024, Понеділок, 19:49

Взято під варто учасників міжнародної шахрайської схеми

24 Березня 2021г.
Img 3028

За процесуального керівництва Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора викрито і повідомлено про підозру двом учасникам злочинної організації за фактами міжнародної шахрайської схеми та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч.1 ст.255, ч.4 ст.190, ч.3 ст.209 КК України). Підозрюваним вже обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі понад 325 млн грн кожному.

Про це пише Резонанс 24 березня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, організована група громадян України та інших країн протягом 2017-2020 років реалізувала шахрайську схему заволодіння коштами фізичних осіб під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені веб-ресурси, які нібито дозволяли отримувати прибуток через проведення операцій з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалюти, цінних паперів та інших активів. Інвесторів вводили в оману, імітуючи через програмний інтерфейс сайтів угоди купівлі-продажу та фіктивне зростання у 100 і більше разів прибутку від вкладених коштів.

При подачі заявок на виведення прибутку у готівку до вкладників телефонували працівники шахрайських колл-центрів як представники торгівельних платформ та вимагали внесення збору за обслуговування та комісії за переведення в готівку – додатково 15% від суми отриманих коштів. Після оплати акаунти інвесторів блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались організаторами шахрайської схеми.

Задокументована сума збитків від шахрайської схеми склала 9 млн євро. Більшість потерпілих – громадяни Німеччини, Австрії та інших європейських країн.

Встановлено, один із підозрюваних киян був відповідальним за створення юрособи з надання послуг у сфері інформаційних технологій на території України, а також за оплату діяльності учасників злочинної організації та оренди серверів, телефонії, придбаного обладнання та перерахунок коштів на рахунки підконтрольних підприємств. Інший займався пошуком людей, які за грошову винагороду надавали свої персональні дані для створення юридичних осіб як на території України, так і за її межами, відкривали рахунки в банківських установах, на які безпосередньо надходили кошти ошуканих громадян, а також управляв діяльністю цих підприємств та їх рахунками.

Під час обшуків у підозрюваних вилучено документи та три автомобілі.

В грудні 2020 року накладено арешти на майно фігурантів загальною вартістю близько 50 млн євро, серед якого 8 автомобілів еліт-класу.

Кримінальне провадження було розпочате за матеріалами Генеральної прокуратури м. Бамберг Федеративної Республіки Німеччина в рамках міжнародного співробітництва Офісу Генпрокурора та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції з Євроюстом та Європолом.

Працюємо далі спільно з нашими міжнародними колегами, - написала у соцмережі керівник сектору комунікації ДСР Нацполіції Наталія Калиновська.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram