27 липень 2024, Субота, 05:52

Як правильно користуватися павербанком

27 Листопада 2023г.
Як правильно користуватися павербанком

Років із 15 тому мати мобільний телефон вважалося ознакою високого достатку. Поступово він перетворився з екзотики на предмет першої необхідності. А у зв’язку з частими відключеннями електроенергії життєво необхідним пристроєм став і павербанк. Такий гаджет виручить під час блекаутів, даючи змогу залишатися на зв'язку стільки, скільки потрібно. Але щоби він слугував довго й не втрачав своєї потужності, під час його експлуатації потрібно дотримуватися декількох простих правил.

На що звертати увагу під час вибору

Головною характеристикою павербанку (та й взагалі будь-якого альтернативного джерела живлення) є потужність. Вона може бути різною — від 1 000 мА·г до 40–50 А·г. І саме вона впливає на те, скільки разів ви зможете відновити з його допомогою заряд смартфона. Гаджети на 10 000 мА·г — це бюджетний варіант, якого вистачить на 1–2 зарядки. Але якщо в сім’ї 3–5 смартфонів, краще купити повербанк потужністю від 30 000 мА·г: цього вистачить, навіть якщо електропостачання відсутнє протягом 1–2 діб. Потрібно також звертати увагу на те, які та скільки вихідних портів має гаджет, з огляду на потреби всіх членів сім'ї.

Як заряджати павербанк

Якщо ви вважаєте, що достатньо просто час від часу заряджати сам пристрій, то маєте рацію тільки частково. Дійсно, практично всі сучасні моделі мають світлову індикацію рівня заряду (зазвичай це 4 світлодіоди, кожен із яких інформує про стан четвертої частини батареї). Але варто знати, що навіть у пасивному режимі акумулятор втрачає заряд, хоча й суттєво повільніше. Не всі знають, але після придбання павербанк потрібно тричі повністю розрядити й зарядити (обов'язково на 100%). Як стверджують експерти, така процедура необхідна для того, щоби батарея запам'ятала стан максимальної ємності разом зі станом повної її втрати.

Що не бажано чи не можна робити з гаджетом

А тепер — про поради, які не тільки сприятимуть продовженню життя акумулятора, але й убережуть його від пошкодження. Корисними вони будуть і з погляду пожежної безпеки:

  1. зберігати павербанк потрібно в місці, недоступному для дітей і домашніх тварин;
  2. не можна залишати гаджет біля джерела теплового випромінювання (біля батарей, під сонячними променями тощо);
  3. не можна заряджати павербанк у кишені або під подушкою, тому що йому потрібен доступ до свіжого повітря;
  4. не залишайте пристрій підключеним до розетки надовго, якщо він уже зарядився;
  5. не користуйтеся телефоном, коли він заряджається від павербанку: досить випадково смикнути за кабель, і ви можете пошкодити USB-роз'єм, а ремонт буде недешевим;
  6. використовуйте швидку зарядку, але обов’язково сумісну. Придбати її разом із кабелем можна в інтернет-магазині Алло.юа в Дніпрі.

Що робити, якщо заряджання смартфона не стартує або йде занадто повільно

Зазвичай для ініціації заряджання потрібно лише з’єднати обидва пристрої кабелем. Але нерідко така процедура може виявитися безрезультатною. Бігти міняти повербанк не варто. Найімовірніше, проблему вдасться вирішити, натиснувши на павербанку на кнопку включення, якщо вона є. Або витягнути кабель і встромити його знову.