21 травень 2024, Вівторок, 20:02

«Якщо солдат бореться за свою державу, то й держава має боротися за свого солдата», – Балан після передпоказу фільму «Позивний Італієць»

22 Лютого 2021г.
Balan2

19 лютого, напередодні прем`єри на телеканалі 1+1, у Центрі культури і мистецтв МВС України в Києві відбувся передпоказ документальної кінострічки «Позивний Італієць». Після кінопоказу герой, творці та організатори фільму відповіли на запитання журналістів. Також у межах заходу пройшла презентація книги «Віталій Марків» видавництва «Фоліо».

Про це повідомляє Резонанс 22 лютого із посиланням на пресслужбу Національної гвардії України.

Фільм створено, щоб правдиво показати особливості справи в італійському суді військовослужбовця Національної гвардії Віталія Марківа та важливість інформаційної протидії підступним наступам ворога.

На передпоказ, окрім героїв фільму та авторського колективу, прибули міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко; командувач Національної гвардії України Микола Балан, курсанти НАВС, журналісти, блогери. Переглянув кінострічку і головний герой фільму Віталій Марків разом з родичами та співслужбовцями (понад 100 військовослужбовців в\ч 3066 НГУ).

Після кінопоказу журналісти та гості у вільному режимі могли поспілкуватися із запрошеними гостями.

За словами директора Департаменту комунікацій МВС Артема Шевченка, символ цієї історії – телевізійна телетрансляційна вежа на горі Карачун над Слов`янськом, яку із головним героєм захищали у травні-червні 2014 року гвардійці (батальйон іменi Героя України генерала Кульчицького) із десантниками, 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою Збройних Сил України.

«Ідея – усі ці вежі, тобто увесь наш інформаційний простір, треба обов`язково захищати від російського агресора. Саме з перемикання телеканалів з українських на російські на захоплених цих об'єктах розпочала Росія гібридну війну. І саме її жертвою стали італійських фоторепортер Роккеллі і російський перекладач Миронов. Сподіваємося, нам вдалося це показати у фільмі», – розповів Артем Шевченко.

«Якщо солдат бореться за свою державу, то й держава має боротися за свого солдата. Історія Віталія Марківа – це один із яскравих прикладів цього і ми повинні впевнено продовжувати боротьбу за мир і свою незалежність», – поділився командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан. – «1222 дні Україна боролась за правду, за долю свого воїна. Завдяки його стійкості й витримці, а також спільній та наполегливій роботі української дипломатії, МВС, Національної гвардії України та підтримці нашого суспільства й діаспори – ми довели, що справедливість перемагає, а держава цінує і оберігає своїх захисників».

Також Микола Балан додав: «Цей фільм демонструє історію гвардійця-патріота, який став на захист української державності ще під час подій на Майдані й до сьогодні продовжує це робити в лавах славетного батальйону імені Героя України генерала Сергія Кульчицього. Як командувач Національної гвардії України, як військовий, який у 2014 році брав участь в операціях зі звільнення Слов’янська, я впевнений у відданості Віталія Марківа українському народові, його вірності військовій присязі. І саме такого висновку дійшов і апеляційний суд Мілану».

Віталій Марків зауважив, що саме віра в те, що він не один, що ми можемо відстоювати свої інтереси та спільна боротьба привели до перемоги. «Майже три місяці як я на волі. Тільки поглянувши зі сторони, я усвідомив, якби ми всі разом не об‘єднались, я б не зміг все пройти. Це була спільна боротьба. Я хочу щиро подякувати побратимам, всім небайдужим українцям, це наша з вами перемога! Після візиту пана міністра, в мене була одна задача - не зрадити тих, хто в мене вірить», — сказав він.

«Сказано дуже багато гарних слів підтримки і подяки за весь час. Без усіх вас нас би не було тут разом. Ця історія не може просто так завершитися. Вона може показати іншим, на що ми здатні, коли боремося разом», – звернулася з подякою до присутніх Оксана Максимчук, матір Віталія.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram