21 червень 2024, П'ятниця, 10:04

Якщо “утилізація” найманців продовжиться у тому ж темпі, “вагнера” може не стати за пів року – експерт

31 Січня 2023г.


КИЇВ. 30 січня. Резонанс. Виконавчий директор Українського Інституту майбутнього Вадим Денисенко в ефірі національного телемарафону висловив думку, що якщо утилізація найманців пвк "вагнера" Збройними силами України продовжиться у тому ж темпі, що і зараз, організації "може не стати" за шість або дев'ять місяців, передає Резонанс.

Деталі

За словами експерта, до війни кількість "вагнерівців" становила близько 10-12 тисяч осіб, які були кваліфікованими військовими. Він додав, що зараз організація намагається не відправляти їх на фронт, залишаючи військовими інструкторами. Натомість "вагнер" набирає ув'язнених.

"За оцінками вони набрали до 40 тисяч "зеків", з яких основна частина вже утилізована... Ми порахували, що в тюрмах (глава пвк "вагнера" євген - ред.) пригожин може добрати ще до 50 тисяч "зеків", а іншу частину людей добирати з тих, хто має прострочені кредити та аліменти... Але якщо буде йти утилізація "вагнерівців" з такими темпами як сьогодні, то "вагнера", як такого, може не стати за 6-9 місяців, залежно від інтенсивності боїв", - резюмував Денисенко.

За його словами, в росії триває прихована "повзуча" мобілізація, у рамках якої в навчальних центрах країни-агресора наразі перебуває до 200 тисяч мобілізованих першої хвилі. Експерт додав, що наразі у рф різко збільшився набір на строкову службу, тим часом як кремль змінює законодавство, зокрема збільшує призовний вік на три роки.

Крім цього, відповідаючи на питання журналіста, чи є можливості забезпечити мобілізованих матеріально-технічними засобами, Денисенко наголосив, що проблема росії - потреба у тяжкому озброєнні.

"Зараз вони (росіяни, - ред.) судомно намагаються робити щось на своїх заводах, щоб хоч якось це налагодити. У них недостатньо сил для того, щоб відновити танковий і артилерійський склад... Купувати (зброю, - ред.) можуть поки лише в Північної Кореї, і досі ми бачили лише "Shahed" від Ірану. Чогось більш суттєвого від інших країн поки вони не отримували", - підсумував експерт.

Нагадаємо

Британські розвідники повідомили, що російська влада швидше за все залишає відкритим варіант ще одного призову в межах "часткової мобілізації" у рф.